Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 6d. 15:48

S.Skvernelis: mūsų visuomenė stipriai serga

Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Vertindamas situaciją dėl medikų darbo sąlygų, premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad medicinos darbuotojų krūvis yra milžiniškas, jie patiria didžiulę psichologinę atsakomybę už pacientus, egzistuoja nestatutiniai santykiai, nesveika konkurencija dėl pareigybių. Taip pat jis pabrėžė, kad problemas pirmiausia turi spręsti pati medikų bendruomenė.

Medikams prašant įkurti ombudsmeno instituciją, į kurią galėtų kreiptis mobingą patiriantys medikai, įvesti gydymo įstaigų vadovų rotaciją, privalomas psichologines konsultacijas, S.Skvernelis aiškino, kad medikų pastaruoju metu įvardijamos problemos darbe yra visos mūsų visuomenės problema.

„Mūsų visuomenė stipriai serga visais klausimais. Kada mes matome tokią tragediją, tada bandome pavaizduoti, kad mums labai rūpi, susirūpiname, bandome kovoti, bet tuo metu darome kitokius žingsnius – tyčiojamės iš kitų žmonių, sergančių žmonių, abejojame jų gebėjimais eiti pareigas, dirbti ir t.t. Tai rodo mūsų viduramžišką mąstymą ir kai kurių situacijų stigmatizavimą“, – mano premjeras.

Tai rodo mūsų viduramžišką mąstymą ir kai kurių situacijų stigmatizavimą.

S.Skvernelis pripažino, kad medikų bendruomenėje tai yra problema. Jis minėjo, kad medicinos darbuotojų krūvis yra milžiniškas, jie patiria didžiulę psichologinę atsakomybę už pacientus.

„Pasirodo, ko aš tikrai niekada nežinojau, bet tą tvirtina medikų dauguma, kad yra „nestatutiniai santykiai“, didžiulė nesveika konkurencija dėl pareigybių. Nors visi šaukia, kad medikų trūksta, bet, pasirodo, kad yra kita problema. Ji yra įsisenėjusi, bet ne vien administracinėmis priemonėmis susitvarkysime“, – kalbėjo jis.

Pasak S.Skvernelio, reikia keisti savo mąstyseną, tada bus galima spręsti problemas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Priėmimo skyrius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Priėmimo skyrius

Jis priminė su panašia situacija susidūręs dirbdamas policijoje. Premjeras pasakojo, kad pareigūnai pakankamai dažnai žudėsi.

S.Skvernelis nurodė, kad policijoje buvo priimti svarbūs sprendimai plečiant psichologinės pagalbos galimybes. Panaikinta praktika, kai pareigūnai, kreipęsi į psichologą, būdavo vertinami kaip negalintys dirbti su ginklu.

Kauno apskrities VPK nuotr./Kauno policijos kapelionas šventino visas transporto priemones
Kauno apskrities VPK nuotr./Kauno policijos kapelionas šventino visas transporto priemones

„Įsteigėme visuomeninius kapelionus. Iš mūsų šaipėsi, o pasirodė esanti didžiulė dvasinė, psichologinė nauda, nes kiti žmonės ėjo būtent pas kapelionus. Vieną jų, turbūt žvaigždę, šiandien puikiai pažįstate – Algirdą Toliatą. Institucija pati turi spręsti. Ne ministerija tada sprendė, ne Vyriausybė, ne Seimas, ne prezidentas. Institucija, mūsų bendruomenė, nusprendė, kad reikia, kad būtų kitaip. Tai lygiai to paties ir medikams pirmiausia siūlau palinkėti“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min