Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

S.Skvernelis pasakė, ką mano apie galimus koalicijos pokyčius

Saulius Skvernelis susitiko su žurnalistais
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis
Šaltinis: Lrt.lt
2
A A

Kol kas reikia kalbėti apie tą koaliciją, kuri yra šiandien, nes, nepaisant visko, ji dirba, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Anot jo, Vyriausybė bendrauja ir bendraus su opozicinėmis frakcijomis, su kuriomis vienu ar kitu klausimu nuomonės sutampa.

Vis dėlto, ar koalicija išsilaikys visą kadenciją premjeras tikina neprognozuosiantis: „Prognozuoti – ne mano darbas. Galbūt mūsų iškilūs politologai galėtų paprognozuoti, įvertinti ir pateikti savo įžvalgas.“

– Pirmadienį ryte sakėte, kad dirbate mažumos Vyriausybėje, tačiau vakare jau buvote gerokai nuosaikesnis ir teigėte, kad koalicija negriūva. Vis dėlto socialdemokratai išplatino pranešimą, kuriame sakė, kad koalicija negali būti pagrįsta diktatu. Kaip dabar yra? Ar iš tikrųjų „valstiečiai“ nepaiso socialdemokratų nuomonės?

– Manau, kad paisome nuomonės visais klausimais, nes mūsų nuomonės perkeltos į Vyriausybės programą, Vyriausybės programos priemonių įgyvendinimo planą. Tiesiog jo nuosekliai laikomės.

– „Lietuvos žinioms“ vienas neįvardytas Seimo socialdemokratų frakcijos narys sakė: „Iš principo neisime iš koalicijos. Jeigu „valstiečiai“ nori, tegu išeina. S.Skvernelis turi vieną kartą suvaldyti savo aroganciją ir pagaliau suvokti, jog politikoje nėra taip, kad vienas nurodinėja, o kiti klusniai vykdo.“ Ką apie tai manytumėte?

– Aš tiesiog nekomentuosiu „no name`ų“ [liet. bevardžių – LRT.lt] pareiškimų. Arba tai yra žmogus, kuris konkrečiai pasako, arba tai yra galbūt koks nors gandas, prasimanymas. Neturiu ką ir komentuoti apie tai.

– Kokie kiti galėtų būti variantai, jei socialdemokratų nebūtų koalicijoje? Gabrielius Landsbergis yra sakęs, kad jo partija atvira deryboms dėl bendradarbiavimo. Kaip tokia perspektyva?

– Manau, kad kol kas reikia kalbėti apie tą koaliciją, kuri yra šiandien, nepaisant tam tikrų nepasirašytų, vakar išplatintų pranešimų (nors tokia tematika nebuvo kalbama su socialdemokratais), nepaisant kai kurių, kaip sako, neįvardytų asmenų.

Manau, kol koalicijos sutartis galioja, ji veikia. Mūsų Vyriausybė, kaip ir frakcija, Seime ieško plataus sutarimo dėl reformų, reikalingų valstybei. Bendraujame ir bendrausime su opozicinėmis frakcijomis, su kuriomis vienu ar kitu klausimu nuomonės sutampa ir jos gali paremti Vyriausybės sprendimus.

Manau, kol koalicijos sutartis galioja, ji veikia. Mūsų Vyriausybė, kaip ir frakcija, Seime ieško plataus sutarimo dėl reformų, reikalingų valstybei.

– Daug kas pastebi jūsų šiltus santykius su konservatorių partija. Ar jūs esate kalbėję apie galimybę būti su jais koalicijoje?

– Kalbama buvo per rinkiminę kampaniją. Po to, kai buvo pasirašyta koalicijos sutartis, apie tai kalbos nėra. Tiesiog kalbama ir diskutuojama apie atskirus Vyriausybės siūlomus įstatymų projektus, kuriuos galėtų paremti didžiausia opozicinė frakcija Seime, jeigu jų nuomonė tais klausimais sutampa.

– Bent jau dabar koalicijai jokio pavojaus nėra?

– Manau, kad koalicija, kaip minėjau, nepaisant visko, šiandien dirba. Tą faktą mes ir konstatuojame.

– Ar koalicija išsilaikys visą kadenciją?

– Tikrai neužsiimsiu prognozėmis. Prognozuoti – ne mano darbas. Galbūt mūsų iškilūs politologai galėtų paprognozuoti, įvertinti ir pateikti savo įžvalgas.

– Pakalbėkime apie kitas aktualijas. Gintautas Kėvišas trečiadienį turėtų pasakyti, ar trauksis iš Operos ir baleto teatro vadovo pareigų. Jį trauktis paragino kone visi aukščiausi šalies pareigūnai, tačiau, jeigu jis nesitrauks savo noru, panašu, kad priemonių jį atstatydinti kaip ir nėra?

– Noriu tik priminti, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas yra tiesiogiai pavaldus kultūros ministrei. Ji yra jo darbdavys. Kultūros ministrė priims sprendimus, vadovaujantis teisės aktais. Savo nuomonę pareiškiau ir aš, ir šalies prezidentė. Dabar situacija tokia, kad tą sprendimą, vienokį ar kitokį, turi priimti kultūros ministrė arba pats teatro vadovas.

– Kultūros ministrė dabar realiai, jeigu pats G.Kėvišas neatsistatydina, turi priemonių jį atstatydinti?

– Reikėtų šiuo klausimu diskutuoti su kultūros ministre. Pagal tą informaciją, kurią turiu, manau, kad galimybės yra.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min