Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 13d. 08:54

S.Skvernelis pranešė surinkęs parašus, pristatė komandą

Vytautas Bakas, Saulius Skvernelis, Rasa Kazėnienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis pristatė šalies ateities viziją ir štabo komandą

Premjeras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Lietuvos prezidentus Saulius Skvernelis trečiadienį pristatė savo trumpą rinkimų programą, komandą ir šūkį. Pastarąjį jis pasiskolino iš vidaus reikalų sistemos, o kandidato komandoje taip pat dauguma teisėsaugos sistemoje dirbusių asmenų.

Kartu su S.Skverneliu į spaudos konferenciją atvyko laikinoji Kauno tardymo izoliatoriaus vadovė Rasa Kazėnienė, Seimo narys Vytautas Bakas, „valstiečių“ kandidatė į Lazdijų meres, žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė ir konkurso „Mis Lietuva 2011“ nugalėtoja Ieva Gervinskaitė, anksčiau dirbusi Vidaus reikalų ministerijoje.

Taip pat S.Skvernelio komandoje konsultantu dirbs buvęs Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, teisininkas Dominykas Vanhara.

S.Skvernelis patvirtino, kad jo štabui talkins fotografas, keliautojas Marius Jovaiša.

S.Skvernelis tikino, kad jau yra surinkęs reikiamus 20 tūkst. piliečių parašų, kad taptų kandidatu. Kiek konkrečiai parašų jau turi, S.Skvernelis nedetalizavo. Elektroniniu būdu už jį yra pasirašę mažiau nei 6 tūkst. žmonių. Tačiau kandidatas teigia, kad jam svarbesni ranka rašyti parašai, nes tuomet žmonės turi galimybę paklausti, pasikalbėti su savanoriais.

„Aš nedalyvauju žaidimuose, kad surinkčiau daugiau ir greičiau“, – aiškino jis.

Komandoje R.Kazėnienė, A.Miškinienė, I.Gervinskaitė

Pristatydamas savo komandą S.Skvernelis kalbėjo, kad jai vadovaus V.Bakas, nes jau yra patikrintas sunkiais laikotarpiais.

Kandidatas į prezidentus pranešė, kad R.Kazėnienė bus pirmoji patikėtinė jo komandoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Kazėnienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Kazėnienė

„Ji yra tam tikras pokyčių mūsų valstybėje simbolis, o jų labai reikia kalbant apie skaidrumą ir kovą su korupcija. Dėkingas esu Rasai dėl kelių priežasčių, pirmiausia, kad nepalūžo, kai buvo labai sunku, kad tvirtai tiki pokyčiais, kad galėjo tapti tam tikru simboliu – pirmuoju mūsų šalies žmogumi, kuris pasinaudojo pranešėjų apsaugos instituto teikiamomis apsaugos priemonėmis“, – pristatė R.Kazėnienę kandidatas.

A.Miškinienė, pasak S.Skvernelio, labai svarbi komandoje, nes yra jauna politikė ir simbolizuoja kovą su nusistovėjusia tvarka viename šalies rajone.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ausma Miškinienė, Ieva Gervinskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ausma Miškinienė, Ieva Gervinskaitė

„Su I.Gervinskaite kartu dirbome Vidaus reikalų ministerijoje, ji yra jaunas aktyvus žmogus, gebantis pats savarankiškai daryti karjerą, atstovaujantis daliai mūsų žmonių, kurie kasdien sunkiai dirba ir kaime“, – gyrė dar vieną kolegę S.Skvernelis.

Nei A.Miškinienė, nei I.Gervinskaitė spaudos konferencijoje nepratarė nė žodžio.

D.Gudelis netalkins

S.Skvernelis tikino, kad Dariaus Gudelio kol kas jo štabe nėra ir jis nekonsultuoja štabo viešųjų ryšių klausimais.

S.Skvernelio štabo vadovas V.Bakas kvietė visus kūrybingus žmones, agentūras teikti savo pasiūlymus, prisijungti prie kandidato komandos.

Tai bus tikro žmogaus kampanija, – žadėjo V.Bakas.

„Mes laimėsime šiuos rinkimus, nes mes turime turinį. Mums nereikia brangių rinkodaros kampanijų arba brangių viešųjų ryšių kampanijų, kad parodytume arba pridengtume trūkumus, kurie, sakysim, trukdo pateikti, pristatyti save kaip kandidatus arba kandidatą, gebantį užtikrinti valstybės interesus“, – kalbėjo V.Bakas.

„Tai bus tikro žmogaus kampanija“, – sakė V.Bakas, tvirtindamas, kad S.Skvernelio ir komandos laukia labai daug susitikimų su žmonėmis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas

Štabo vadovas tikino, kad S.Skvernelis tikrai laimės rinkimus. Tuo įsitikinęs sakė ir pats kandidatas.

„Šiandien esminis dalykas yra tikėjimas, kad mes galime daryti pokyčius“, – teigė jis.

Konkurentų jis nevertino. „Čia kaip sporte – kas bando pasirinkti varžovą, tas pralaimi“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Tačiau jis džiaugėsi Kauno mero Visvaldo Matijošaičio parama ir žodžiais apie jį kaip asmenį, premjerą.

Žada skaidrumo reformą ir pinigus šeimoms

Pristatydamas programą S.Skvernelis panaudojo Darbo partijos ir Viktoro Uspaskicho šūkį savivaldos rinkimuose. „Už kiekvieną savo žodį ir pažadą atsakau, nes įgyvendinu viską, ką esu pasižadėjęs padaryti“, – sakė jis, žadėdamas netrukus pristatyti konkretų veiksmų planą.

S.Skvernelis tikino, kad pirmieji jo darbai, jei būtų išrinktas, bus susiję su kova prieš korupciją.

„Sisteminė skaidrumo reforma“, – taip ketinimą pavadino kandidatas. Pasak jo, bus imamasi „antikorupcinių teismų steigimo, stiprinamos su korupcija kovojančios institucijos, ambicingai mažinamas šešėlis“.

Už kiekvieną savo žodį ir pažadą atsakau, nes įgyvendinu viską, ką esu pasižadėjęs padaryti, – sakė S.Skvernelis.

Jis pasidžiaugė, kad jau dabar Vyriausybei „pavyko kasmet daugiau nei po 200 mln. eurų paimti ir finansuoti struktūrines reformas“.

Jis žadėjo, kad 2020 m. ši suma gali pasiekti 500 mln. eurų. „Jie visi bus skirti šeimoms“, – sakė S.Skvernelis.

Pasak jo, šalies biudžetas turės būti orientuotas į žmonių gerovę.

„Niekada nesutiksiu su biudžetu, kuris galimai bus antikonstitucinis, kuris programuos socialinės gerovės mažinimą, kuriuo bus mažinamos pensijos, atlyginimai ar mažinamos labai svarbios socialinės išmokos“, – dėstė jis.

Jei ištiktų finansų krizė, pasak S.Skvernelio, turi pakakti sukauptų rezervų.

Premjero pareigas einantis kandidatas kalbėjo, kad bus specialios programos didinant gimstamumą ir pritraukiant žmones sugrįžti į tėvynę. Kokios, jis nepatikslino.

„Tendencijos tikrai yra labai geros – grįžta žmonės į Lietuvą“, – sakė jis.

S.Skvernelis tikino, kad prezidentas, jo supratimu, turi daug galių lemti ekonominę šalies raidą, nes jis gali teikti įstatymų pasiūlymus. Be to, jis akcentavo, kad jo bendradarbiavimas su valdančiaisiais nulems, kad tiems įstatymams bus pritarta.

Kita vertus, S.Skvernelis tikino, kad jei 2020 m. Seimo rinkimus laimėtų ne Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jis būtų linkęs bendradarbiauti su rinkėjų pasitikėjimą gavusia politine jėga, kad nebūtų žeminimo, intrigų, trukdymo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Su D.Trumpu norėtų susitikti vienas

Užsienio politikoje S.Skvernelis žadėjo pereiti nuo personalinės iki nacionalinius interesus ginančios politikos. Pirmojo vizito S.Skvernelis žadėjo, jei bus išrinktas, vykti į Lenkiją.

Jis vėl kalbėjo, kad Lietuva neturėtų šalintis santykių su Rusija ir Baltarusija.

„Aš manau, kad šiandien mes neturime jokio pozityvaus signalo pirmiausia iš Rusijos, kurios pusėje yra kamuolys, kad tie kontaktai atsirastų. Kad būtų bent jau bet koks pozityvus signalas pasiųstas iš tos valstybės. Tikrai šiandien nematau galimybės kalbėti apie aukščiausią politinį lygmenį, bet matau svarbų dalyką kalbant tiek apie Rusiją, tiek apie Baltarusiją – mūsų valstybės interesų apsaugą“, – kalbėjo jis.

„Nesinorėtų turėti tokių kraštutinumų, kuriuos mes matėme, kai vieną dieną yra glėbesčiuojamasi su Baltarusijos prezidentu, spaudžiama ranka Putinui, o po tam tikro laikotarpio Lietuva tampa valstybe, vienintele ES, kuri jokių politinių kontaktų su mano paminėtomis valstybėmis neturi“, – tęsė S.Skvernelis.

S.Skvernelis sakė sieksiantis asmeninio susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir apgailestavo, kad iki šiol prezidentei Daliai Grybauskaitei tai nepavyko, nes susitinkama buvo tik regioninio bendradarbiavimo pagrindu.

Kad asmeninis susitikimas įvyktų, S.Skvernelis mano, kad Lietuva turėtų akcentuoti JAV partnerystės išskirtinumą.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotr./Donaldo Trumpo ir Baltijos šalių vadovų susitikimas
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotr./Donaldo Trumpo ir Baltijos šalių vadovų susitikimas

S.Skvernelis tikino, kad, kalbant apie ES ateitį, nepritariantis nei Prancūzijos prezidento, nei Vengrijos vadovo pozicijai, todėl nesileisiantis į kraštutinumus.

„Kalbant apie tai, kas integruotų ir vienytų, aš tikrai pasisakau už vieningą socialinį paketą. (...) 25 proc. mažinti Sanglaudos fondą nėra priimtina. Tokie procesai kursto ar kelia abejonių, kur antieuropietiškos nuotaikos yra stiprėjančios“, – teigė jis.

Jis tikino pasisakantis prieš bendrą ES biudžetą, prieš unitarinę valstybę, prieš bendrą ES kariuomenę.

S.Skvernelis sakė įsipareigojantis užtikrinti šalies nacionalinį saugumą.

„Aš džiaugiuosi, kad mes pirmieji pasiekėme 2 proc. BVP skyrimą šalies gynybai. Džiaugiuosi, kad mano iniciatyva pavyko įtikinti politines partijas pasirašyti susitarimą dėl 2,5 proc. išlaidų didinimo gynybai iki 2030 m. Mes savo įsipareigojimą, kad ir žodinį įsipareigojimą, prieš NATO partnerius įvykdėme, lygiai taip pat turime teisę reikalauti, kad tie įsipareigojimai būtų vykdomi mūsų šalies atžvilgiu“, – dėstė jis ir pridūrė, kad kalba apie atnaujintus gynybos planus, realų apginamumo iš sausumo, oro, jūros užtikrinimą.

S.Skvernelis tikino sieksiantis, kad kuo daugiau gynybai skiriamų lėšų liktų Lietuvoje.

„Netoleruosiu nei auksinių šaukštų, nei pirkimo sraigtasparnių, kurie negali žiemą skraidyti“, – kalbėjo jis.

Dauguma šių pažadų – jau girdėti S.Skverneliui kandidatuojant į Seimą. Kandidatas pripažįsta, kad buvo galima padaryti daugiau, todėl dabar kai kurie tikslai kartojami.

„Būnant ministru pirmininku pagal kompetenciją aš manau, kad per 2,5 metų mes padarėme tai, ką žadėjome. Bet galėjome padaryti gerokai daugiau, jeigu būtų bendradarbiavimas, jei būtų bendradarbiavimas, paremtas kūryba, konstruktyviu dialogu, bet ne iečių laužymas, intrigų kūrimas ar tiesiog trukdymas padaryti tą progresą, tuos pokyčius, kuriuos reikia“, – teigė S.Skvernelis.

Šūkį pasiskolino

S.Skvernelis pradėdamas kalbą sakė, kad jam ši diena išskirtinė.

„Noriu pasidalinti savo vizija, kokią regiu Lietuvą, kokią regiu mūsų visų tėvynę. Man Lietuva, kaip ir daugeliui iš mūsų, yra namai, yra tėvynė, kurią gerbiu ir myliu. Visą gyvenimą dėl jos darau tai, ką geriausiai moku – kasdien tarnauju jai nuoširdžiu ir sąžiningu darbu“, – kalbėjo jis.

Kandidatas į prezidentus teigė, kad jam Lietuva – tai sugrįžtanti tėvynė, į kurią lietuviai grįžta ne tik šventėms, bet dirbti ir kurti, nes tiki tėvynės ateitimi.

„Man tai valstybė, kurios biudžetas pagaliau yra orientuotas į paprastą žmogų, į jo gerovės didinimą. Ne į atskirų, siaurų interesų grupių, verslo sandorių, dažnai tamsių verslo sandorių interesų tenkinimą“, – aiškino jis.

„Tai yra valstybė, kurioje nėra vietos korupcijai, o teisingumas yra lygus visiems. Nėra perkamo teisingumo, nėra selektyvaus teisingumo, nėra institucinio teisingumo. Lygūs visi prieš įstatymą esame ir jokių išimčių, jokių stogų, politinių ar institucinių negali būti“, – lozungais tęsė pristatymą S.Skvernelis.

Taip pat jis tvirtino, kad jam Lietuva – laisva visuomenė, kurioje gerbiama kiekviena šeima, kiekvienas žmogus, vaikas ar senjoras ir ne tik prieš rinkimus, o visada.

Taip pat S.Skvernelis paminėjo gydytojus, kuriems turi būti tinkamai atlyginama už jų darbą, tačiau nepaminėjo mokytojų.

S.Skvernelis tikino, kad jam svarbu, kad Lietuvos lyderystė būtų gerbiama tarptautinėje arenoje.

„Kviečiu visus kurti tokią Lietuvą, kurios daugiau niekas niekada nevairuos nuo galinės sėdynės, kuri eis žmonių įsiklausymo keliu, nesitaikant su mano minėtomis siauromis politinėmis ar interesų grupėmis ir jų įžūlumu“, – tęsė jis.

Kviečiu visus kurti tokią Lietuvą, kurios daugiau niekas niekada nevairuos nuo galinės sėdynės, – sakė S.Skvernelis.

„Prisiekiu, kad tarnausiu tiktai Lietuvai ir Lietuvos žmonėms. Ne bankams, ne prekybos centrams, ne oligarchams, ne alkoholio pramonei, tiktai Lietuvos žmonėms. Tėvynės labui!“ – iš policijos pasiskolintu šūkiu prakalbą baigė S.Skvernelis.

Klausiamas, kodėl šūkį pasiskolino, kandidatas tikino, kad jis yra labai prasmingas.

„Aš esu žmogus, kuris visą gyvenimą tarnavo valstybei. Todėl tas šūkis „Tėvynės labui“ yra tinkamas visiems žmonėms, kurie savo kasdieniu darbu, ar jis medikas, mokytojas, ar paramedikas, ar ugniagesys, ar policininkas, ar valstybės tarnautojas, kuris dirba, tarnauja tėvynei, tas šūkis yra labai prasmingas“, – teigė S.Skvernelis.

Kandidatas tikino pasisakantis už dvigubą pilietybę ir tikintis, kad referendumas gali įvykti.

Vaizdo įrašas:

VIDEO: S.Skvernelis pristato savo komandą

Iki šiol buvo skelbta, kad už S.Skvernelio rinkimų komunikaciją bus atsakingas premjero patarėjas kovos su korupcija, ryšių su Seimu ir strateginės komunikacijos klausimais Skirmantas Malinauskas. Jis Vyriausybės kanceliarijoje šiuo metu nedirba – išėjo nemokamų atostogų.

Nemokamų atostogų išėjo ir dar vienas S.Skvernelio padėjėjas Seime – Henrikas Grigutis. Jis dirba kandidato rinkimų štabe Vilniuje.

S.Skvernelį kandidatu prezidento rinkimuose iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Parėmė Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

S.Skvernelio rinkimų sąskaitoje šiuo metu 70 tūkst. eurų. Visus juos kandidato kampanijai skyrė „valstiečiai“.

Apie tai, kad sieks prezidento posto, S.Skvernelis pranešė sausį Rusnėje.

Vasario 18–28 dienomis DELFI užsakymu visuomenės nuomonės ir tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės apklausa rodo, kad jei prezidento rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, už G. Nausėdą balsuotų 28,2 proc. rinkėjų, už I. Šimonytę – 22,1 proc., o S. Skverneliui savo balsus skirtų 15,3 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:41
01:01
01:30

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min