-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 08 22

S.Skvernelis: šiandien kalbėti apie pirmalaikius rinkimus nėra jokio pagrindo

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras Saulius Skvernelis.
Saulius Skvernelis ir Gintautas Paluckas
Saulius Skvernelis ir Gintautas Paluckas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Visi scenarijai yra įmanomi, bet kokios yra pasekmės ir kas po to? Tai manau, kad šiandien tikrai kalbėti apie pirmalaikius rinkimus nėra jokio pagrindo, nebent įvyktų taip, kad nebūtų įmanoma kažkokiu momentu politiškai suformuoti daugumos ir Vyriausybės, tai tada variantas toks galimas. Visi kiti pamąstymai yra tik pamąstymai“, – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė ministras pirmininkas.

Jis komentavo naujienų agentūros BNS užsakymu rinkos tyrimų kompanijos RAIT atliktą apklausą, kuri parodė, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos visuomenėje nėra populiari, bet kitos tvirtos alternatyvos gyventojai nemato.

Liepą atlikto tyrimo duomenimis, 25 proc. gyventojų mano, kad dabartinė koalicija turėtų tęsti darbą, 19 proc. apklaustųjų norėtų pirmalaikių Seimo rinkimų, 14 proc. tinkamiausia atrodytų „valstiečių“ mažumos Vyriausybė, o 13 proc. norėtų, kad valdžioje dirbtų „valstiečiai“ su konservatoriais.

Naujasis Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ir dauguma šiuo metu poziciją pareiškusių partijos skyrių pasisako už pasitraukimą iš koalicijos, bet socdemų frakcija Seime ir ministrai ragina likti valdžioje.

Premjeras socialdemokratus ragina apsispręsti iki Seimo sesijos pradžios ir sako esantis pasirengęs ieškoti alternatyvios paramos. „Valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia tikįs, kad koalicija nesikeis.

Konservatoriai tvirtina, kad patys į koaliciją nesiverš ir lauks kvietimo. Jie taip pat deklaruoja pasirengimą su valdančiaisiais tartis dėl atskirų klausimų. Apie pirmalaikių parlamento rinkimų perspektyvą politiniai lyderiai kol kas nekalba.

„Valstiečių“ frakcijoje Seime yra 56 parlamentarai, konservatoriai turi 31 atstovą, socialdemokratų frakciją sudaro 19 narių. Liberalų sąjūdžio frakcijoje yra 14 parlamentarų, Lietuvos lenkų rinkimų akcija turi aštuonis, „Tvarka ir teisingumas“ – septynis atstovus, Mišrioje Seimo narių grupėje yra penki parlamentarai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius