Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

S.Skvernelis: situaciją Kauno tardymo izoliatoriuje turi nagrinėti Teisingumo ministerija

Protesto akcija
Milenos Migonytės nuotr. / Protesto akcija
Šaltinis: BNS
1
A A

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis penktadienį nurodė Teisingumo ministerijai atlikti tyrimą dėl galimų pažeidimų Kauno tardymo izoliatoriuje.

„Premjeras nurodė teisingumo ministrei atlikti išsamų ir objektyvų tyrimą dėl šios situacijos ir pateikti savo išvadas ir poziciją“, – BNS sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Skirtingos institucijos nusprendė tirti pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, tą atsisakius daryti teisėsaugai. Situaciją nagrinės Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybės kontrolė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Jos tirs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktą informaciją.

Pati STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo Kauno tardymo izoliatoriuje pagal jo darbuotojos, Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkės Rasos Kazėnienės pareiškimą. Pareigūnė šį sprendimą yra apskundusi prokurorams.

„Premjeras sako, kad darbuotojai tiek šioje istorijoje, tiek apskritai kalbant apie valstybės tarnybą, matydami negeroves arba jas įtardami, yra skatinami ir netgi privalo elgtis valstybiškai, pilietiškai ir informuoti apie pažeidimus teisėsaugos ir kitas institucijas“, – sakė T.Beržinskas.

„Tik tokių žmonių dėka mes galime išvalyti valstybę nuo korupcijos, nepotizmo ir panašių atvejų“, – pridūrė jis.

Be kitų dalykų, kontrolės institucijos nagrinės viešųjų pirkimų pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, taip pat galimus viešųjų ir privačių interesų konfliktus ir neefektyvų valstybės turto naudojimą.

Tarnybinį patikrinimą inicijavo ir Kauno tardymo izoliatorių valdantis Kalėjimų departamentas. Tačiau apie pažeidimus izoliatoriuje viešai pranešusi jo darbuotoja abejoja, ar šis patikrinimas gali būti objektyvus, nes jos pateikti duomenys apie pažeidimus apima laikotarpį, kai izoliatoriui vadovavo šiuo metu Kalėjimų departamento direktorės pareigas užimanti Živilė Mikėnaitė.

Pati Ž.Mikėnaitė žada, kad patikrinimas bus atliktas objektyviai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min