15min be reklamos
2022 05 27, 09:04

S.Skvernelis siūlo keisti susitarimą dėl užsienio politikos, priešingu atveju – nepritars

Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis ragina tobulinti nacionalinį susitarimą dėl užsienio politikos, priešingu atveju – žada jam nepritarti.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas / Erikas Ovčarenko/BNS

„Mūsų partijos valdyba svarstė susitarimo projektą dėl užsienio politikos, mes jo nepasirašysime, jei jis nebus koreguojamas“, – Žinių radijui penktadienį sakė parlamentaras.

Buvusio premjero teigimu, jame yra „daugybė nuostatų“, kurioms partija negali pritarti.

„Pirmiausia, mūsų partijos nuomone, yra ne tas akcentas įdėtas. Manome, kad Lietuvos ir jos žmonių interesai užsienio politikos srityje yra prioritetiniai. Daugiau ten kalbama apie vertybinius dalykus, nors tie vertybiniai dalykai nėra apibrėžti“, – kalbėjo S.Skvernelis.

„Labai brukamos Vakarų liberaliosios demokratijos nuostatos. O kas tai yra, matome dabar konflikte Ukrainoje. Vakarų liberalios demokratijos kai kurios siūlo Ukrainai atiduoti agresoriui savo teritorijas, aplaistytas žmonių, vaikų krauju“, – pridūrė jis.

Politikas teigė, kad susitarime taip pat yra „buitinių, techninių darbo grupių subūrimas“. Pasak jo, to susitarime neturėtų būti. Parlamentarui taip pat kliūva tam tikros nuostatos, pavyzdžiui, dėl Taivano.

„Aš pasigendu sprendimų priėmimo mechanizmo tame susitarime, kad nebūtų, kaip buvo su Taivanu – viena politinė partija nusprendė ir padarė“, – sakė parlamentaras.

S.Skvernelio teigimu, susitarime „pamirštama, kad turime lietuvius, gyvenančius Lietuvos etninėse žemėse“.

„Tiek Lenkijos lietuviai, tiek lietuviai gyvenantys Karaliaučiaus srityje, tiek Baltarusijoje. Apie juos neužsimenama. Strategijos jų atžvilgiu nėra“, – aiškino politikas.

Pasak „Vardan Lietuvos“ vadovo, pastabų susitarimui esama ir daugiau. Vis dėlto jis teigė manąs, kad nesutarimai – išsprendžiami.

S.Skvernelis taip pat nurodė, kad kiti susitarimai – dėl nacionalinio saugumo ir švietimo – yra tinkami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min