Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2020 09 01

S.Skvernelis sveikina švietimo bendruomenę su Rugsėjo 1-ąja: „Visų pirma saugokite save“

Premjeras Saulius Skvernelis sveikina šalies moksleivius ir visą švietimo bendruomenę su Mokslo ir žinių diena. Jis pažymi, kad pastarieji įvykiai pasaulyje aiškiai parodė, koks svarbus yra mokslas, taip pat jis teigia, jog koronaviruso atvejų mokyklose greičiausiai neišvengsime, tačiau sveikatos sistema tam pasirengusi.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Premjeras antradienį išplatino laišką, kuriame pateikė savo sveikinimą.

„Gerbiamieji mokytojai, dėstytojai, mokiniai, studentai, tėveliai,

Rugsėjo 1-oji kasmet yra laukiama nauja pradžia. Tačiau šiemet ši pradžia – visai kitokia nei kasmet. Ji kitokia visame pasaulyje. Šiandien į ugdymo ir mokslo įstaigas įžengiame naujoje, viruso sukeltoje realybėje.

Mes mokomės joje gyventi ir rasti pusiausvyrą tarp saugumo mūsų sveikatai ir emocinės gerovės. Čia ypač svarbus tampa tiesioginis bendravimas ir gyvas mokymasis.

Aš tikiu, kad tas laikotarpis, kurį ištvėrėme pavasarį, suteikė ypač naudingų pamokų. Galėjome įvertinti, koks svarbus kasdienis bendravimas su savo mokytojais ir klasės draugais, ko netenkame, semdamiesi žinių tik per ekraną. Neabejoju, kad tą įvertino tiek tėvai, tiek mokiniai.

Todėl linkiu visiems mokiniams ir studentams visų pirma saugoti save, savo mokytojus bei dėstytojus ir atsakingai laikytis visų mokyklose nustatytų saugumo reikalavimų. Noriu užtikrinti, kad Vyriausybė su epidemiologų ir kitų specialistų pagalba atidžiai stebi situaciją ir nedvejodama reaguos, jei to prireiks“, – sakė premjeras.

„Mieli mokytojai, dėstytojai, jūsų pats svarbiausias darbas visų pirma yra ugdyti mūsų vaikus, o ne rūpintis, kas ir kokiu atstumu prasilenkė koridoriuje. Turime vadovautis sveiku protu, saugotis, tačiau ne nustumti ugdymo į antrą planą. Reikia nusiteikti, kad greičiausiai atvejų mokyklose bus – jų pasitaiko visur. Tam mūsų sveikatos sistema pasirengusi. O jūsų darbas visada buvo ir bus vesti mūsų vaikus pažinimo keliu.

Įvykiai visame pasaulyje parodė, koks svarbus yra mokslas, kuriuo dabar ir kliaujamės, ieškodami sprendimų, kaip gyventi su virusu. Todėl noriu palinkėti, kad sudėtingos situacijos tik įkvėptų mokinius
ir studentus mokytis ir siekti mokslo aukštumų, matant, kokią didelę naudą tai gali visiems atnešti.

Gražios, kad ir nedidelės šventės šiandien ir ypač prasmingų bei saugių mokslo metų!“, – sveikino S.Skvernelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min