Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 10d. 11:47

S.Skvernelis: valdantieji ir Vyriausybė sesijai nepasiruošė, opozicija vienysis

Ingrida Šimonytė, Viktorija Čmilytė-Nielsen
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Ingrida Šimonytė, Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo valdantieji ir Vyriausybė pavasario sesijai nepasiruošė, sako buvęs premjeras, opozicinės „valstiečių“ frakcijos narys Saulius Skvernelis. Jis taip pat pastebėjo, kad politikai iš opozicijos per sesiją pateikė daugiau baigtų projektų, nei Vyriausybė su valdančiaisiais kartu sudėjus. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ne kartą sakė, kad ši valdžia sieks užtikrinti teisėkūros kokybę, o ne kiekybę.

Trečiadienį prasidėjus pavasario Seimo sesijai, buvęs premjeras S.Skvernelis pažymėjo, kad parlamento darbotvarkėje – daug dar neparengtų ir neregistruotų projektų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Seimo sesijai iš esmės nepasiruošta. Jeigu kažkada mus kritikuodavo, kad būdavo 20 ar 15 proc. įstatymų projektų, kurie yra neregistruoti, tai dabar absoliučiai dauguma yra neregistruotų.

Kalbant apie Vyriausybę, iš 110 pateiktų įstatymų tik 50 yra registruotų, iš jų, mano atrodo, tik 42 ar daugiau yra buvusios Vyriausybės.

Tai iš esmės per tris mėnesius Vyriausybė nesugebėjo jokių esminių projektų parengti, o mes juk žinome, kokioje situacijoje gyvename – yra ir pandemija, ir popandeminė situacija. Tikrai liūdna“, – žurnalistams komentavo politikas.

Unikali situacija

Jis atkreipė dėmesį ir į didesnį opozicinių frakcijų aktyvumą.

„Turbūt unikalus atvejis mūsų parlamento istorijoje, kad opozicinės frakcijos registruotų, jau parengtų įstatymo projektų pateikė daugiau nei valdančioji koalicija ir Vyriausybė kartu sudėjus“, – teigė S.Skvernelis.

Paprašytas įvardyti didžiausios opozicinės Seimo frakcijos – „valstiečių“ – prioritetus šioje sesijoje, politikas teigė, kad tai – socialiniai ir ekonominiai klausimai bei tie sprendimai, kurie padėtų išeiti iš pandemijos.

Kad Lietuva pirmiausia turi susitvarkyti su pandemija ir tik paskui imtis reformų, kurias žadėjo per rinkimus, teigė ir Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen.

Ji, prieš prasidedant sesijai, ne kartą sakė, kad šiai valdžiai rūpės ne teisės aktų kiekis, o jų kokybė.

„Mes koalicijos sutartyje ir derėdamiesi dėl koalicijos vienu iš akcentų buvome nutarę turėti kokybišką teisėkūrą ir mažinti teisės aktų, priimamų Seime, kiekį. Laikomės šio įsipareigojimo. Pavasario sesijoje toks sąmoningas sprendimas valdančiosios koalicijos frakcijų apriboti siūlymus“, – LRT laidai „Dienos tema“ anksčiau komentavo Seimo pirmininkė.

Vyriausybės prioritetai

Svarbą Seime spręsti pandemijos sukeltas pasekmes išskyrė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Iš Vyriausybės teikiamų projektų galima būtų išskirti keletą esminių dalykų. Pirmiausia, tie projektai, kurie yra susiję su COVID-19 pandemija ir su jos valdymu. Čia turbūt priskirčiau ir biudžeto patikslinimą, kurio reikės vertinant poveikį ekonomikai ir kitoms sritims, ir kuris, turbūt, bus pateiktas pavasario vidury.

Taip pat – ir tam tikrus sveikatos sistemos teisės aktų pakeitimus, įstatymo projektą, kurį teiksime kitą savaitę dėl privalomo darbuotojų testavimo, kas leistų drąsiau atlaisvinti karantino reikalavimus ir pradėti įvairias kontaktines veiklas“, – komentavo ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Taip pat, premjerės teigimu, šioje sesijoje bus svarbu priimti inovacijų reformą, kad būtų plėtojami aukštojo mokslo tyrimai, juos geriau pritaikytų verslas.

Anot jos, taip pat svarbu pakeisti Smurto artimoje aplinkoje įstatymą, skirti dėmesio klimato kaitai, patvirtinti projektą dėl elektros energijos kaupimo baterijos.

„Valstiečiai“ tikisi susitarti bent su viena frakcija

Seimas pavasario sesiją pradeda be opozicijos lyderio, o opozicinės frakcijos ar partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija ir Darbo partija – neturi susitarimo dėl bendro darbo.

S.Skvernelis teigė, jog tai gali pasikeisti.

Susivienys opozicija.

„Susivienys opozicija. Mes neformaliai tarpsesijiniame laikotarpyje darbavomės ir turime susitarimą su socdemais. Jie tikrai nepasirašinės jokių formalių susitarimų, kol nėra pirmininko, bet kai išsirinks pirmininką, aš tikiuosi, prie to klausimo grįšime“, – vylėsi jis.

„Valstiečiai“, pasak politiko, formaliai tikisi susitarti bent su viena frakcija.

„Formalizuotą susitarimą mes greičiausiai turėsime bent su viena frakcija tai tikrai. Bet tas neformalus [bendravimas], nuolatinė opozicijos taryba tikrai bus, jau yra – mes savo klausimus derinamės, kur klausimai sutampa. Kur pozicijos išsiskiria, pozicijos bendros neieškosim“, – tikino Seimo narys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min