Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 11, 10:37

S.Skvernelis vyks į Punską švęsti Žolinės

Premjeras Saulius Skvernelis kitą savaitę vyksta į Punską Lenkijoje, kur su vietos lietuviais minės Žolinę.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Premjeras dalyvaus iškilmingose pamaldose lietuvių kalba, susitiks su vietos bendruomene, dvasininkais. Punsko savivaldybėje planuojamas susitikimas su Punsko viršaičiu Vytautu Liškausku, Seinų apskrities vadovo Piotru Alszko, vėliau S.Skvernelis lankysis Punsko lietuvių kultūros namuose.

Premjero patarėjas užsienio politikai Deividas Matulionis sako, kad tai yra neoficiali premjero kelionė, skirta vietos bendruomenei. Anot jo, oficialus S.Skvernelio vizitas į Lenkiją planuojamas rugsėjį, tuomet numatomas dvišalis susitikimas ir su premjere Beata Szydlo.

„Tai yra neformalus lankysmasis Punske, tikrai to nereikia sieti su oficialiu vizitu, be to, rugsėjo pradžioje mes vykstame į Lenkija ir turėsime oficialius susitikimus. Manau, kad sąsajos tarp šių dviejų vizitų nereikėtų daryti. Žolinė yra ypatinga šventė punskiečiams, svarbiausia metų šventė, manau, kad apsilankyti yra visai gražu, juoba, kad per susitikimą ir su vietos valdžios žmonėmis pakalbėsime visais klausimais, liečiančiais lietuvių bendruomenę Lenkijoje“, – BNS sakė D.Matulionis.

Be D.Matulionio su premjeru vyksta jo patarėjas kovai su korupcija Skirmantas Malinauskas, susitikimuose dalyvaus Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius, konsulas Seinuose Vaclavas Stankevičius.

S.Skvernelis ir B.Szydlo yra dalyvavę dvišaliuose susitikimuose tarptautinių renginių metu, tačiau iki šiol nė viena pusė nėra surengusi oficialaus ar darbo vizito į kaimyninę šalį.

S.Skvernelis pernai, Lietuvoje dar vykstant Seimo rinkimams, Lenkijoje susitiko su valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ vadovu Jaroslawu Kaczynskiu, apie šį susitikimą tuomet nebuvo skelbiama. Kaip pranešė Lenkijos žiniasklaida, per susitikimą aptartas ir „Lietuvos geležinkelių“ bei „Orlen Lietuvos“ kelerius metus trukęs ginčas dėl krovinių vežimo tarifų. Šių metų birželį įmonės pasirašė atnaujintą susitarimą dėl vežimo įkainių.

Lietuvos ir Lenkijos santykius temdo keliami klausimai dėl lenkų tautinės mažumų švietimo padėties, vietovardžių rašybos, taip pat asmenvardžių rašybos asmens dokumentuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min