Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 2d. 19:48

Š.Kalmanovičiaus draugas R.Šalūga: „Jis neturėjo priešų“

Šabtajus Kalmanovičius
Asmeninio archyvo nuotr. / Šabtajus Kalmanovičius

Žinia apie pirmadienį Maskvoje kraupiai nužudytą Šabtajų Kalmanovičių tiesiog sugniuždė jo gerą draugą, kaunietį verslininką Ramūną Šalūgą. Velioniui priklausančiam viešbučiui „Daniela“ vadovaujantis R.Šalūga vos sulaikydamas ašaras prisipažino vis dar netikintis, jog bičiulis išėjo Anapus.

LMKL nuotr./Ramūnas Šaluga
LMKL nuotr./Ramūnas Šalūga

Nuo 1993-iųjų iki 1998 metų, kai Š.Kalmanovičius buvo Kauno „Žalgirio“ savininkas, R.Šalūga ėjo klubo viceprezidento ir generalinio direktoriaus pareigas. Net ir Š.Kalmanovičiui pasitraukus iš „Žalgirio“, vyrai bendravo toliau – R.Šalūgai verslininkas patikėjo savo Kauno centre stovinčio viešbučio reikalus. Kalbėdamas su 15min.lt žurnalistu, R.Šalūga tvirtino, jog Š.Kalmanovičiaus palaikai bus laidojami Izraelyje, greta jo tėvo.

„Visas didžiulis draugų būrys yra sukrėstas. Netekome didelio draugo. Šiandien aš iš tiesų tuo dar netikiu. Kai prieš 4 metus po gimtadienio nuo širdies smūgio mirė mano tėvelis, Šabtajus atskrido, pagerbė mano tėvelį, man pareiškė užuojautą. Po šito smūgio aš negalėjau atsigauti keletą metų. O šiandien aš netekau draugo. Vyresnio, protingesnio, gabesnio draugo“, – sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo R.Šalūga.

– Kaip sužinojote apie Š.Kalmanovičiaus mirtį?

– Buvau kapinėse. Važiavau po to į parduotuvę. Pakeliui man pirmas paskambino teisėjas Romualdas Brazauskas. Paskui pasiskambinau pasitikslinti į biurą. Ten patvirtino. Paskui man paskambino Rusijos žurnalistai.

– Ar kada nors Š.Kalmanovičius jums buvo užsiminęs apie grasinimus jam ar panašius dalykus?

– Tikrai ne. Mes bendraujame nuo 1994 metų. Per visą šį laiką negirdėjau nė apie vieną grasinimą. Kitas dalykas, jis niekada gyvenime nei Maskvoje, nei Izraelyje, nei Vokietijoje, nei Lietuvoje, nei Latvijoje nevaikščiojo su apsauga.

– Ar pats jau spėjote pasvarstyti, kodėl galėjo įvykti ši tragedija?

– Net neįsivaizduoju. Šabtajus priešų neturėjo. Tai buvo žmogus, su kuriuo visada buvo galima susitarti, susiderinti, rasti bendrų sąlyčio taškų. Jis buvo žmogus derybininkas. Jis visada suprasdavo pašnekovą. Ir tikrai intelektualus.

– Spėju, artimiausiu metu skrisite į Maskvą?

– Ne. Skrisiu į Izraelį. Dalyvaujant jo tėvelio laidotuvėse su juo teko dviese nueiti iki vietos, kur tėvelis buvo laidojamas. Jis man pasakė, kad mirties atveju čia yra vieta, kur jis ir atguls. Nežinau, kaip nuspręs dabartinė jo šeima, bet manau, kad taip ir bus. Izraelyje reikia iš anksto nusipirkti kapavietą. Šabtajus yra išsipirkęs ne vieną kapavietę savo giminei. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min