Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 12d. 06:43

S.Moravskio knyga: kitoks gidas po Panemunės kraštą

Knygos sutiktuvėse dalyvaus jos sudarytojai, taip pat keliautojas, fotomenininkas Vladas Vitkauskas, aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas bei gitaristas Saulius Lipčius.
Bibliotekos nuotr. / Knygos sutiktuvėse dalyvaus jos sudarytojai, taip pat keliautojas, fotomenininkas Vladas Vitkauskas, aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas bei gitaristas Saulius Lipčius.

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje šį trečiadienį kauniečiai galės pirmieji išgirsti ištraukas iš naujausios gydytojo ir rašytojo Stanislovo Moravskio knygos „Nuo Merkinės iki Kauno. Atsiskyrėlio gavenda“. Knygos sutiktuvėse dalyvaus jos sudarytojai, taip pat keliautojas, fotomenininkas Vladas Vitkauskas, aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas bei gitaristas Saulius Lipčius.

S.Moravskio vardas į viešumą iškilo po to, kai 1994 metais į lietuvių kalbą buvo išversta jo knyga „Keleri mano jaunystės metai Vilniuje. Atsiskyrėlio atsiminimai (1818–1825)“.

„Nuo Merkinės iki Kauno“ peržengia kelionių knygos, miestelių ar net vadinamosios upių istoriografijos ribas.

Vėliau išleisti nauji S.Moravskio kūrybos bei jo rankraštinio palikimo tyrinėjimai, o minėta knyga tapo bene dažniausiai cituojamu XIX a. Lietuvos memuarinės literatūros šaltiniu. Tačiau ne mažiau svarbią vietą S.Moravskio kūrybiniame palikime užima ir kitas jo kūrinys – kelionių knyga „Nuo Merkinės iki Kauno. Atsiskyrėlio gavenda“. Šis, 1849–1850 m. Ustronės dvare (dabar Jundeliškės, Birštono savivaldybė) parašytas, tekstas tapo ne tik pirmuoju viešai paskelbtu S.Moravskio kūriniu (išspausdintas Vilniuje 1858 metais leidinyje „Teka Wileńska“), bet ir sulaukė puikaus amžininkų įvertinimo: autorius buvo giriamas už erudiciją, neginčijamą rašytojo talentą, minčių originalumą, sąmojį bei viešai deklaruotą meilę gimtajam Panemunės kraštui.

Perleistoje knygoje išsamiai aprašyta Merkinės, Nemunaičio, Alytaus, Punios, Nečiuikų, Jiezno, Ustronės ir kitų Panemunės miestų bei dvarelių praeitis. Leidinys iliustruotas XIX a. Lietuvos meistrų graviūromis bei šiuolaikinėmis fotomenininko Vlado Vitkausko fotografijomis. Knyga papildyta įvadu, santraukomis lenkų ir anglų kalbomis, asmenvardžių bei vietovardžių rodyklėmis.

Knygos pristatymas trečiadienį, 17 val., Radastų g. 2, 406 kab.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min