Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sabonio klubas ir partneriai“: pastatų nugriauti neįmanoma, jie įkeisti bankui

A.Sabonis
„Scanpix“ nuotr. / A.Sabonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendrovė „Sabonio klubas ir partneriai“ teigia nežinanti, kaip turės įgyvendinti teismo sprendimą nugriauti neteisėtai pastatytus statinius Kuršių nerijoje, Preilos gyvenvietėje, nes visi septyni dvibučiai už paskolą yra įkeisti „Danske“ bankui.

„Nei Apeliacinis, nei Aukščiausiasis Teismas nepasisakė dėl šios aplinkybės ir nepanaikino įkeitimo sutarties. Kaip galima griauti įkeistą turtą be banko leidimo?“ – dienraščiui „Lietuvos rytas“ teigė „Sabonio klubo ir partnerių“ advokatas Gintaras Černiauskas.

Anot jo, bankas neprieštarautų griauti tik tokiu atveju, jeigu iš bendrovės susigrąžintų išduotą paskolą. Tuo tarpu bendrovė „Sabonio klubas ir partneriai“ grąžinti pinigus gali tik pardavusi pastatytus statinius – kitas bendrovės turtas įkeistas kitiems bankams už kitas paskolas.

Advokato manymu, neišsprendus šio rebuso neįmanoma įvykdyti teismo sprendimo ir nugriauti pastatų. G.Černiausko teigimu, teismai yra padarę keletą pažeidimų, dėl kurių būtų galima mėginti atnaujinti bylinėjimosi procesą, tačiau tai mažai vilčių teikiantis variantas. Pastatytų statinių vertė 2006 metais siekė 23 mln. litų.

„Mes tikrai duosime valstybę į teismą ir pareikšime ieškinį dėl patirtos žalos. Gal dabar turto vertė ir yra sumažėjusi. Tačiau kiek patirta nuostolių dėl puspenktų metų trukusio bylinėjimosi. Be to, įmonė negavo pajamų. Tiek pinigų praradusi bendrovė dabar yra ant bankroto slenksčio. Šie praradimai irgi yra įvertinami“, – teigė „Sabonio klubo ir partnerių“ advokatas.Mes tikrai duosime valstybę į teismą ir pareikšime ieškinį dėl patirtos žalos. Gal dabar turto vertė ir yra sumažėjusi.

Iš Preiloje pastatytų 14 butų neparduoti buvo tik penki. Septyni pirkėjai pagal preliminarias sutartis buvo sumokėję iki 10 procentų turto vertės. Prasidėjus teismų maratonui, jiems pinigai grąžinti.

Dvi Maskvos gyventojos buvo sumokėjusios visą turto kainą ir pinigų nebeatgavo. Rusijos pilietės buvo minimos byloje, bet teismai į jų interesus neatsižvelgė.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį paliko galioti nepakeistą Apeliacinio teismo sprendimą, numatantį, kad „Sabonio klubas ir partneriai“ privalės nugriauti neteisėtai pastatytus ir statomus botelio bei kitus pastatus. Pastatai turi būti nugriauti per šešis mėnesius.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min