Konsultuojantis su socialiniais partneriais – Lietuvos vietos bendruomenių sąjunga, Lietuvos seniūnų asociacija bei Lietuvos savivaldybių asociacija – baigiamas rengti šios programos įgyvendinimo aprašas.
Lėšos savivaldybėms bus paskirstomos pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse. Atitinkamai savivaldybės seniūnijoms lėšas paskirstys pagal savivaldybių tarybų patvirtintas tvarkas.
Sprendimus dėl lėšų panaudojimo priims Vietos bendruomenių tarybos, sudarytos iš seniūnijų aptarnaujamų teritorijų gyventojų, jų atstovų, šiose teritorijose veikiančių bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų.
Tokiu būdu bendruomenė pati galės spręsti, ką aktualu tvarkyti, įsigyti, t.y. kaip paskirstyti lėšas, tenkinant bendruomenės viešuosius poreikius. Pavyzdžiui, už gautas lėšas, jei bendruomenė matys poreikį, bus galima tvarkyti vaikų žaidimo aikšteles ar parkus, padėti nepasiturinčiam bendruomenės nariui, pagerinti gyvenimo sąlygas neįgaliam žmogui, organizuoti vaikų ar senelių užimtumą ir pan. Konkrečią tvarką, kaip bus skirstomos lėšos, nusistatys pačios savivaldybės.
Dalyvavimas vietos savivaldoje stiprina bendruomenes
Ministerija atkreipia dėmesį, kad labai svarbu, jog viešojo valdymo institucijos sudarytų sąlygas vietos bendruomenių nariams dalyvauti priimant svarbius, su tos gyvenamosios vietovės bendruomenės gyvenimu susijusius, sprendimus. Tokiu būdu yra didinamas sprendimų priėmimo viešumas ir skaidrumas, stiprinamas bendruomenės narių pasitikėjimas vietos valdžia, didinama bendruomenės narių atsakomybė už jų gyvenamosiose vietovėse vykstančius reiškinius, stiprinamas bendruomenių sutelktumas ir tarpusavio pasitikėjimas.