TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SADM: daugumai šalies gyventojų pensijos 2012 m. bus didesnės

Lenkijoje pensininkai gyvena geriau.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pensininkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad per sunkmetį 2010–2011 m. sumažintos pensijos nuo 2012 m. sausio 1 d. sugrįš į buvusį lygį – taigi pensijos daugeliui mūsų šalies gyventojų bus didesnės, nei šiuo metu yra. Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau pensijos vėl turėtų didėti – taip bus todėl, kad žmonėms bus kompensuojama už sumažintas pensijas.

Tiesa, reiktų atkreipti dėmesį, kad pensijos didės, o taip pat vėliau bus kompensuojamos tik tiems pensininkams, kuriems pensijos buvo sumažintos.

Šiuo metu dar nėra nustatyta tiksli data, nuo kada per pastaruosius dvejus metus sumažintos pensijos bus pradėtos kompensuoti. Minėtų pensijų kompensavimo pradžia priklausys nuo šalies ekonominės ir finansinės situacijos.

Primename, kad Vyriausybė dar pernai apsisprendė, kad sumažintos pensijos turi būti kompensuotos (tuo tikslu buvo patvirtinta kompensavimo koncepcija). Teisės aktų projektai, kuriuose bus nustatyta, kaip tai bus daroma, šiuo metu yra parengti ir derinami. Suderinus projektai šį rudenį bus teikiami Vyriausybei ir Seimui svarstyti.

Atkreipiame dėmesį, kad, teikdama šiuos projektus, ministerija siekia įgyvendinti Konstitucinio Teismo dar pernai pateiktą sprendimą – numatyti susidariusių praradimų kompensavimo mechanizmą žmonėms, kuriems pensija buvo sumažinta. Priimdama sprendimą dėl kompensavimo, valstybė įsipareigotų tokiems žmonėms, nebelikus sudėtingos ekonominės situacijos, per protingą laikotarpį teisingai kompensuoti jų praradimus.  

SADM taip pat informuoja, kad atsižvelgiant į tai, jog pensijos nuo 2012 m. sausio 1 d. sugrįš į ankstesnį lygį, o vėliau – bus didinamos dėl kompensacijų – jokių papildomų dokumentų mokančioms institucijoms žmonės teikti neturės. Visą reikiamą informaciją apie pensijų gavėjus turi jas mokančios institucijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min