TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sąjūdis ketina rengti referendumą dėl tarėjų instituto teismuose ir teisėjų rinkimų

13-asis Sąjūdžio suvažiavimas
Mindaugo Vaičiulio/BFL nuotr. / 13-asis Sąjūdžio suvažiavimas.
Šaltinis: BNS
0
A A

Šeštadienį Seime į 13-ąjį suvažiavimą susirinkęs Lietuvos Sąjūdis ketina rengti referendumą dėl tarėjų instituto įteisinimo teismuose, BNS patvirtino Sąjūdžio tarybos narys Paulius Rutkauskas.

Priimtame pareiškime yra teigiama, kad teismuose dirba sovietiniai teisininkai, visiškai atsiriboję nuo visuomenės, piktinamasi, kad teisėjai išduoda sankcijas klausytis slapta žmonių telefoninių pokalbių, be to, nekovoja su korupcija.

„Visuomenei tokia situacija aiškiai nepriimtina. Dėl šių priežasčių piliečiai praranda pasitikėjimą valstybe, vis labiau didėja emigracijos mastai. Savo nepasitikėjimą teismais visuomenė pradėjo reikšti teismų sprendimų ignoravimu. Tai aiškus teismų, o tuo pačiu ir valstybės degradacijos požymis“, – teigiama pareiškime.

Pasak pareiškimo, rezultatų nedavė nei Sąjūdžio kreipimaisi į Seimą, nei į prezidentę. Sąjūdžio manymu, teismų pertvarka galėtų neapsiriboti vien tarėjų instituto įvedimu – esą teisėjus dar galima būtų ir rinkti.

„Sprendžiant teismų problemą referendumu, apsiriboti vien tarėjų institucijos įteisinimu jau netikslinga, nes atstatyti demokratiją teismuose, o tuo pačiu ir valstybėje, vargu ar pavyktų. Tai būtų galima padaryti tik visuomenei sudarius galimybę išsirinkti teismą“, – rašoma pareiškime.

Be to Sąjūdis priėmė rezoliuciją dėl Rytų Lietuvos švietimo, kuriame Lenkų rinkimų akcija (LRA) yra kaltinama nesilaikanti įstatymų, kurstanti tautinę nesantaiką.

Sąjūdžio manymu, teismų pertvarka galėtų neapsiriboti vien tarėjų instituto įvedimu – esą teisėjus dar galima būtų ir rinkti.„Lietuvos Sąjūdis apgailestauja, kad LRA Lietuvoje su jai pavaldžiomis organizacijomis nesilaiko Konstitucijos, įstatymų, kursto tautinę nesantaiką, rengia mitingus su melaginga informacija prieš valstybinę kalbą, ir Lietuvos Respublikos teritorijos vientisumą ir nedalomumą, gaivina okupacijos padarinius ir garbina Rytų Lietuvos okupaciją, neleidžia mokytis gimtąja gudų kalba, prieš 150 metų dėl okupacijų pakeitusius tautybę ir gimtąją kalbą gyventojus vadina autochtonais, persekioja lojalius Lietuvos respublikai piliečius ir kursto mokinius prieš savo tėvynę“, – rašoma rezoliucijoje.

Anot Sąjūdžio, švietimo įstaigas į savo globą turėtų perimti Švietimo ir mokslo ministerija, Rytų Lietuvoje turėtų būti pastatytą daugiau mokyklų, kuriose mokoma lietuvių kalba, turėtų būti remiamas esą objektyvus laikraštis lenkų kalba, informuojantis apie Lietuvą, o LRA veiklos teisėtumas turėtų būti patikrintas.

Sąjūdis taip pat priėmė rezoliuciją dėl saugumo, krašto apsaugos bei gynybinių pajėgumų tvirtinimo. Anot dokumento, Lietuvoje nėra tinkamo visuotinio pilietinio ir patriotinio ugdymo bei jos paruošimo gynybai.

Todėl esą turėtų būti atnaujinta pilietinio ir tautinio ugdymo programa mokymo įstaigose ir tam skiriamas didesnis finansavimas. Be to, 2012-aisiais išlaidos Lietuvos gynybai turėtų sudaryti 1,4 proc. nuo šalies BVP, o vėliau išaugti ir iki 2 proc, turėtų būti įvestos lengvesnės mokestinės sąlygos savanoriškai stojantiems į kariuomenę.

Sąjūdžio nuomone, sostinės Lukiškių aikštėje turėtų būti pastatytas monumentas „Kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę“.

Lietuvos Sąjūdis yra visuomeninė ne pelno siekianti organizacija, asmeninės ir pilietinės iniciatyvos pagrindu siekianti tvirtinti nepriklausomą demokratinę teisinę Lietuvos valstybę, garantuojančią žmogaus ir piliečio teises bei laisves, siekianti prisidėti prie atviros pilietinės tautinės visuomenės ugdymo.

Sąjūdis deklaruoja besistengiantis tęsti Lietuvą į nepriklausomybę atvedusio Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio siekius ir tikslus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min