Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas J.Stavridis: NATO rūpinasi Lietuvos saugumu

J.Stavridžio ir A.Ažubalio susitikimas
URM nuotr. / J.Stavridžio ir A.Ažubalio susitikimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje besilankantis NATO Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas admirolas Jamesas Stavridis teigia, kad rengiamoje naujojoje NATO Strateginėje koncepcijoje kolektyvinės gynybos principas išliks esminiu Aljanso uždaviniu.

„Lietuvos saugumas yra stebimas iš arti“, – sakė admirolas liepos 13 dieną susitikime su Lietuvos užsienio reikalų ministru Audroniumi Ažubaliu.

J.Stavridis įvardijo kelis svarbius elementus naujojoje Strateginėje koncepcijoje: kibernetinį saugumą, bendradarbiavimą tarp karinių ir civilinių organizacijų bei krizių valdymo operacijas. Taip pat paminėta, kad Aljansas ir toliau lieka atviras narystės jame siekiančioms šalims.

A.Ažubalis pažymėjo, kad kalbant apie naujas grėsmes prie kibernetinio saugumo reikėtų paminėti ir energetinio saugumo svarbą, kuriam Lietuva skiria daug dėmesio.

Lietuvos Vyriausybė yra nutarusi nuo 2011 m. sausio 1 d. įsteigti Energetinio saugumo centrą, kuris būtų naudingas ir Aljansui.

Susitikime admirolas padėkojo Lietuvos žmonėms, Vyriausybei ir kariuomenei už jų paramą NATO ir dalyvavimą jos veikloje.

J.Stavridžio teigimu, Lietuvos karinių pajėgų dalyvavimas Afganistane atkuriant stabilumą ir saugumą šioje šalyje yra labai svarbus.

Pasak ministro, Lietuva liks Afganistane ir aktyviai prisidės prie saugumo užtikrinimo bei vystomosios veiklos.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti aktualūs įprastinių ginklų kontrolės ir skaidrumo Europoje stiprinimo bei kiti saugumo politikos klausimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min