Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Salamakinas: Seimo pirmininko žmonai nedera būti Dulsinėja

Inga Valinskienė
Irmanto Gelūno/15 min nuotr. / Inga Valinskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Seimo narė Ingrida Valinskienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją (EPK) dėl vaidmens Lietuvos nacionalinio dramos teatro miuzikle „Žmogus iš La Mančos“. Politikė prieš du mėnesius pradėtame rodyti miuzikle norėtų atlikti Dulsinėjos vaidmenį, už tai gaudama autorinį honorarą. Seimo etikos sargai sprendimo dėl draudžiamos seimūnų koncertinės veiklos, priimto jau sausio mėnesį, nepakeitė, tačiau šis prašymas vėl sukėlė daug diskusijų.

„Jau sausio mėnesį Etikos komisija priėmė sprendimą dėl visų tų dainavimų ir šokimų. Mes negalime to sprendimo patys kvestionuoti. Tada buvo aiškiai pasakyta, kad vis tik Seimo nariai neturėtų užsiimti tokia veikla, – sakė EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas. – Reikia poniai Ingai pagaliau suprasti, kad ji yra Seimo pirmininko žmona. Daugeliui Seimo vadovo ar prezidento antrosios pusės yra solidumo simboliai. O čia vaidinti Dulsinėją... Kažkas truputį ne taip...“

I.Valinskienė, prieš tapdama Seimo nare, buvo susitarusi su režisieriumi Adolfu Večerskiu, kad vaidins vieną iš miuziklo Dulsinėjų. Tačiau vėliau, kai buvo priimtas EPK sprendimas, teigiantis, jog koncertinė veikla nelaikoma kūrybine ir todėl ja Seimo nariai negali užsiimti, Seimo pirmininko žmona vaidmens miuzikle atsisakė.

„Valstybės vadovo antrosios pusės atspindi valstybę – tai tegul užsiima labdaringa ar šviečiamąja veikla. Kas dabar čia liepė būtinai šokti ar dainuoti? Kam tai reikalinga? Aš niekaip nerandu atsakymo. Jei jau pasirinkai politiko duoną, tai dirbk – spektaklis sugrius ar dėl ko čia taip prireikė būtinai ten vaidinti? – pasipiktinimo neslėpė A. Salamakinas. – Jei nepatinka, gali tą pačią dieną parašyti pareiškimą, kad nebenori būti Seimo narys, ir tada galėsi užsiimti savo įpročiais...“

EPK posėdyje Tautos prisikėlimo partijos narys Mantas Varaška pasiūlė kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl kūrybinės veiklos apibrėžimo išaiškinimo.

„Matau, kad šie dalykai nesibaigs iki kadencijos pabaigos. Aš dar 2004 metais buvau Konstituciniame Teisme, kur buvo pasisakyta šiuo klausimu, bet jeigu kam neaišku, aš sutinku dar kartą prašyti išaiškinimo – tada visiems bus aišku, kas galima ir ko negalima“, – sakė EPK pirmininkas ir jau trečiadienį pradėjo rašyti prašymą Konstituciniam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min