Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalaševičiūtė paduota į teismą už asmens orumo žeminimą

Rimantė Šalaševičiūtė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Rimantė Šalaševičiūtė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus 1-asis apylinkės teismas priėmė nagrinėti Danijos piliečio Kimo Madseno ieškinį Lietuvos vaiko teisių apsaugos kontrolierei Rimantei Šalaševičiūtei. K.Madsenas kreipėsi į teismą dėl R.Šalaševičiūtės LNK televizijos laidoje išsakytų teiginių, kurie žemina Danijos piliečio garbę ir orumą.

Kartu į teismą paduota Europos Parlamento nario Aloyzo Sakalo padėjėja Ona Kuprienė, vadovaujanti jo biurui Lietuvoje, teigiama išplatintame pranešime.

Į teismą danas kreipėsi po LNK laidos „Srovės“, kurioje A.Sakalo padėjėja O.Kuprienė, vadovaujanti dar ir labdaros bei paramos fondui „Padėkime vaikams ir seneliams“, kuriam priklauso Pikeliškių vaikų globos namai, bei vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtė paskleidė tikrovės neatitinkančias žinias bei suabejojo Danijos piliečio K.Madseno teikiama pagalba Pikeliškių globos namuose gyvenantiems vaikams.

Pasak Danijos piliečiui atstovaujančio advokato Mariaus Devyžio, K.Madsenas su šeima ne vienus metus teikė materialinę pagalbą Pikeliškių globos namuose gyvenantiems vaikams, rūpinosi šių jų švietimu, gyvenimo sąlygomis. K.Madsenas yra augęs vaikų namuose, todėl tapęs verslininku ir išplėtojęs verslą Europos mastu, nutarė padėti skurdiems Lietuvos vaikų globos namams. Danijoje tokia pagalba yra labai įprasta: teikti socialinę paramą yra tapę norma tarp verslininkų.

Danijos pilietis buvo labai nustebęs, kaip aukštas pareigas einanti vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtė ėmė per televiziją subjektyviai vertinti jo tariamai atliktus veiksmus vaikų atžvilgiu, – kalbėjo advokatas.

Tačiau O.Kuprienė, pamačiusi, kad tarp jos vadovaujamo fondo globojamų vaikų ir danų šeimos užsimezgė draugiški santykiai, ėmė riboti K.Madseno šeimos vizitus į Pikeliškes bei globojamų vaikų bendravimą su užsieniečių šeima. Dar daugiau – K.Madsenas, bendraudamas su vaikais, pastebėjo, kad O.Kuprienė jam sako netiesą apie paramos naudojimą, kad globėja šmeižia savo vaikus.

Didžiausią nuostabą Lietuvos įstatymais ir nusistovėjusia tvarka danui sukėlė atvejai, kai vaikai bėgo iš Pikeliškių globos namų, nes ten trūko maisto, patyrė psichologinį smurtą, tačiau vis tiek  būdavo sugražinami į Pikeliškes. Kai K.Madsenas suabejojo O.Kuprienės kaip vaikų globėjos sąžiningumu, O.Kuprienė pradėjo jį viešai šmeižti. Tam pasitelkta ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtė, kuri nesiima ginti Pikeliškėse globojamų vaikų teisių ir ieško pateisinimų įtartinai globėjos veiklai.

„Danijos pilietis buvo labai nustebęs, kaip aukštas pareigas einanti vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtė ėmėsi per televiziją subjektyviai vertinti jo tariamai atliktus veiksmus vaikų atžvilgiu, net prakalbo apie neva padarytus teisės pažeidimus baudžiamosios teisės srityje, niekuomet nepasiteiravusi jo pozicijos ir neišklausiusi jo nuomonės. Galima susidaryti įspūdį, kad ji vienašališkai gina Onos Kuprienės veiklą, nevengdama tam panaudoti net televiziją, nors pagal galiojančius įstatymus vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus pareigybė yra nepriklausoma ir savarankiška, ji visų pirma turėtų ginti vaikų, o ne kitų asmenų interesus. Danijoje tokie oficialių asmenų nepagrįsti pareiškimai būtų nelabai ir įsivaizduojami. Todėl K.Madsenas nutarė imtis tokių veiksmų, kurie įprasti jo šalyje, garsėjančioje senomis demokratijos tradicijomis ir aukšta teisine kultūra“, – sakė advokatas M.Devyžis.

Jo teigimu, Danijos pilietis teismo prašo priteisti neturtinę žalą, kurią jis atiduos vaikų globos namuose gyvenantiems vaikams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min