Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalaševičiūtė primena: auginantiems vaikus priklauso laisvi „mamadieniai“ ir „tėvadieniai“

Rimantė Šalaševičiūtė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Rimantė Šalaševičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė skatina darbdavius ir sunkmečiu darbuotojams suteikti vadinamuosius mamadienius ir tėvadienius.

Kaip rašoma išplatintame pranešime spaudai, mažai darbdavių žino, kad darbuotojams, auginantiems du ir daugiau vaikų, privaloma suteikti papildomų laisvų dienų. Tai numatyta Lietuvos Respublikos Darbo kodekse. Pagal Darbo kodeksą laisvomis dienomis gali naudotis ir mamos, ir tėveliai.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės R.Šalaševičiūtės duomenimis, padidėjus nedarbui šalyje darbdaviai nėra linkę darbuotojams, auginantiems mažamečius vaikus, suteikti laisvų dienų. Dalis jaunų tėvų nedrįsta užsiminti darbdaviams apie įstatymais numatytas lengvatas, todėl naudotis papildoma galimybe pabūti su vaikais mūsų šalyje nėra įprasta.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė skatina darbdavius pačius informuoti darbuotojus ir skatinti juos būti su vaikais. Pagal Lietuvos Respublikos Darbo kodeksą darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę.

Auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė primena, kad Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad mūsų šalyje tėvai nepakankamai skiria dėmesio savo vaikams – tik apie 7 minutes per dieną. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mažieji šalies piliečiai jaučiasi nelaimingiausi Europoje. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min