TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalaševičiūtė: Vaikų žaidimų aikštelių vis dar trūksta mažesniuose miestuose ir kaimuose

Rimantė Šalaševičiūtė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Rimantė Šalaševičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė teigia, kad jų skaičius per trejus metus pastebimai išaugo didžiuosiuose šalies miestuose, tačiau aikštelių vis dar trūksta mažesniuose miestuose ir kaimuose.

R.Šalaševičiūtė 2005 metais atkreipė savivaldybių dėmesį į vaikų teisės žaisti įgyvendinimo problemas Lietuvoje ir, surinkusi informaciją, konstatavo, kad šalyje nepakanka vaikams skirtų žaidimo aikštelių, pranešė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba.

Šiuo metu, anot pranešimo, padaugėjo vaikų žaidimams pritaikytų vietų, lyginant su 2005 metais, dalis pasenusių ir vaikams pavojingų įrengimų buvo demontuoti, įrengiamos naujos, atitinkančios standartus vaikų žaidimų aikštelės.

Tačiau kontrolierė pastebi, kad dauguma naujų vaikų žaidimų aikštelių yra įrengiama didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tuo metu kitose savivaldybėse, ypač kaimo vietovėse, vaikų žaidimų aikštelių trūksta.

Kaip rašoma pranešime, savivaldybių atstovai teigia, kad aikštelių įrengimui trūksta lėšų, taip pat vaikų žaidimų aikšteles šalia daugiabučių namų yra problematiška įrengti ir dėl detaliaisiais planais nesuformuotų daugiabučių namų sklypų.

Savivaldybės taip pat nurodė, kad neretai daugiabučių namų gyventojai šalia namų esančias teritorijas naudoja kitoms reikmėms (pavyzdžiui, įsirengia automobilių stovėjimo aikšteles) ir ne visuomet prioritetas teikiamas vaikų žaidimų aikštelės įrengimui.

R.Šalaševičiūtė Aplinkos apsaugos ministerijai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, jog šiuo metu vaikų žaidimų aikštelių šalia daugiabučių namų įrengimas, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, privalomas tik šalia naujai statomų namų.

Tuo metu aikštelių įrengimas ir išsaugojimas šalia senosios statybos daugiabučių šiuo metu nėra teisiškai reglamentuotas.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė taip pat siūlo šalies savivaldybėms formuojant biudžetus skirti realius poreikius atitinkančią dalį lėšų vaikų žaidimams skirtų vietų, o kaimiškųjų rajonų savivaldybėms informuoti gyventojus apie galimybes teikti projektus vaikų žaidimų ir sporto aikštelių įrengimo finansavimui kaimiškosiose vietovėse iš Specialiosios kaimo rėmimo programos arba Europos Sąjungos fondų.

Kontrolierė taip pat rekomenduoja savivaldybėms nedelsiant spręsti smėlio dėžių šalia daugiabučių namų higienos problemą – rengti projektus, finansuojamus savivaldybių visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, kurių pagalba reguliariai būtų tikrinamas smėlio dėžėse esančio smėlio užterštumas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min