Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 8d. 09:16 , atnaujinta: 2014 gegužės 8d. 10:05

Šalčininkų administracijos direktorius B.Daškevičius sumokėjo daugiau kaip 47 tūkst. litų baudą už dvikalbes lenteles

Boleslavas Daškevičius
Šalčininkų raj. sav. nuotr. / Boleslavas Daškevičius

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Boleslovas Daškevičius sumokėjo jam paskirtą baudą, ketvirtadienį BNS patvirtino antstolė Janė Jakimavičienė.

„Taip, jis sumokėjo visą baudą“, – BNS sakė antstolė.

Prie teismo priteistos sumokėti 43 tūkst. 400 litų sumos prisidėjo ir išieškojimo išlaidos, todėl išieškoma suma siekė daugiau kaip 47 tūkst. litų.

B.Daškevičiaus turtui už nevykdomą teismo sprendimą buvo skirtas turto areštas.

„Be abejo (buvo skirtas areštas – BNS). Dabar jau yra areštai atšaukti iš darbo ir pensijos“, – sakė J.Jakimavičienė.

Antstolė negalėjo pasakyti, iš kokių lėšų – savo ar kieno nors paaukotų – valdininkas sumokėjo.

Ji negalėjo pasakyti, iš kokių lėšų – savo ar kieno nors paaukotų – valdininkas sumokėjo.

Į antstolę su teismo išduotu baudos išieškojimo vykdomuoju raštu kreipėsi Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys, nes B.Daškevičius iki nustatyto termino vasarį nesumokėjo jam paskirtos baudos. Jis baudos nemokėjo aiškindamas, kad neturi tam pinigų.

Vasario 6-ąją Lietuvoje viešėję Lenkijos politikai lenkų tautinei mažumai pervedė 30 tūkst. zlotų (apie 25 tūkst. litų). B.Daškevičiaus yra sakęs, kad jis dar neturi patvirtinimo, jog šiais pinigais jam bus padėta sumokėti baudą.

Pernai gruodžio 23 dieną Vilniaus apygardos teismas sprendimo nukabinti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles nevykdančiam Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui skyrė po 100 litų baudą už kiekvieną teismo sprendimo nevykdymo dieną. Teismo sprendimas nevykdomas nuo 2008 metų rugsėjo, todėl susidarė 43 tūkst. 400 litų bauda.

Surinko per 30 tūkst. eurų 

B.Daškevičius BNS sakė šią savaitę pervedęs Vyriausybės atstovui Vilniaus apskrityje 43 tūkst. 400 litų, o antstolei – 4 tūkst. 281 litą. Visus šiuo pinigus jis teigė gavęs iš fondo, į kurį baudai sumokėti reikalingus pinigus aukojo žmonės. Jis sakė nežinantis, kaip bus naudojami fonde likę pinigai.

„Turbūt buvo surinkta daugiau, bet aš dar kartą kartoju, kad aš tos buhalterijos nevedu, aš jau tiksliai nesidomėjau. Negaliu pasakyti, kiek buvo surinkta“, – BNS aiškino jis.

Lenkų žiniasklaida, remdamasi B.Daškevičiumi, teigia, kad per du mėnesius buvo surinkta per 30 tūkst. eurų (103,5 tūkst. litų)

Lenkų žiniasklaida, remdamasi B.Daškevičiumi, teigia, kad per du mėnesius buvo surinkta per 30 tūkst. eurų (103,5 tūkst. litų).

„Norėčiau nuoširdžiai padėkoti visiems: privatiems asmenims, organizacijoms ir institucijoms, kurios paaukojo pinigų šiai baudai sumokėti. Dėkoju už finansinę pagalbą ir solidarumo ženklus“, – lenkų spaudoje cituojamame pranešime rašo B.Daškevičius, pabrėždamas, kad „lenkybės iš mūsų širdžių niekas neišplės; ginsime teises į gimtąją kalbą, nors kol kas už lenkų kalbos vartojimą turime mokėti“.

BNS jis sakė, kad baudą nusprendė mokėti antstolei pradėjus išieškojimą. „Jau kai pradėjo antstoliai išieškoti, tai jau kito kelio nėra“, – įsitikinęs jis.

Administracijos direktorius aiškino, kad Šalčininkų rajone dvikalbių lentelių, kurias būtų pakabinusi savivaldybė, jau nebėra, tačiau daug lentelių yra pakabinę patys gyventojai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min