Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2018 01 07

Šalčininkų valdžios nedžiugina vyriausybės kuriamas Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas

Vidaus reikalų ministerijoje jau kitą savaitę planuojama aptarti galimybes įkurti Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondą. Tokį fondą buvo bandyta kurti ne kartą, bet nesėkmingai. Šalčininkų rajono meras ir dabar mano, kad toks fondas nereikalingas. Pasak jo, regionas išskiriamas politiniu pagrindu, o labiau norėtųsi, kad centrinė valdžia rūpintųsi, kaip į netoli sostinės esantį kraštą pritraukti investicijų.
Šalčininkai
Šalčininkai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondo kūrimą prieš metus bandė atgaivinti keli Seimo nariai. Tuomet šią idėją inicijavo atliktas tyrimas, kuriame paaiškėjo, kad regiono gyventojai palankiai vertina Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Parlamentarai siūlė, kad pinigai į Vilniaus, Šalčininkų regionus patektų ne per savivaldybes, kur valdžia yra vienos partijos – Lenkų rinkimų akcijos – rankose, o tiesiai iš valstybės biudžeto. Metus apie fondą nebuvo garsiai kalbama, tačiau šis projektas stalčiuose nenugulė. Vidaus reikalų ministro teigimu, jau kitą savaitę apie tai planuojama diskutuoti su švietimo ir kultūros ministrėmis.

„Pietryčių regioną reikia stiprinti, ir tikrai yra geros vizijos pritraukti investicijas, vis dėl to yra netoli sostinės visi miesteliai: Šalčininkai, Švenčionys ar Švenčionėliai ir taip toliau. Ir šiam regionui 2014–2020 m. programoj numatyta 14 mln. eurų, dar papildomai yra skirtas finansavimas, ir dabar vyriausybėje yra kuriamas šitas fondas“, – pasakojo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Šalčininkų rajono meras neslepia – pinigų reikia visiems. Bet, jo teigimu, specialaus fondo nereikėtų, nes jis nieko nepakeistų. O ir pats fondo kūrimo pagrindas merui atrodo labiau propagandinis, esą šis kraštas kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Čia užprogramuota nesąmonė. Taip, čia gyvena kitos tautybės žmonės, kalba įvairiom kalbom, bet yra Lietuvos piliečiai, normaliai dirba ir turi tokias pat problemas kaip ir kiti mūsų Lietuvos gyventojai. Paimkim ekonominį pagrindą, tai ir spręskim pagal nacionalinę politiką. Trūksta investicijų, tiek programų prikurta nuo 1996 metų. Siūlyčiau daugiau geranoriškumo, supratimo ir kuo mažiau politikuot“, – sakė Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislavas Palevičius.

Ekonomistas Žygimantas Mauricas skeptiškai vertina idėją išskirti vieną regioną. Pasak jo, pats verslas turėtų pasirinkti kur investuoti. O valdžia Pietryčių Lietuvos regione pirmiausia turėtų rūpintis viešųjų paslaugų kokybe, švietimu.

„Abejoju ar reikėtų išskirti konkrečiai vieną regioną, nes tai būtų tarsi gyvulių ūkis tam tikras. Vėliau pradėtų paskui sekti ir kiti regionai, jau yra pasvarstymų, tas pats Visaginas, Švenčionių rajonas, tada galbūt ir Klaipėdos rajonas, tada, grynai ekonominiais terminais kalbant, ir šiaurės regionas, kuris prastai atrodo prie Latvijos, Baltarusijos sienos“, – kalbėjo banko „Luminor“ vyr. ekonomistas Ž.Mauricas.

Vidaus reikalų ministras tikisi, kad Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas galėtų atsirasti dar šiemet.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius