Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 27d. 15:57

Šalčininkuose daugiau žmonių palaikė Gitaną Nausėdą nei Valdemarą Tomaševskį

Gitanas Nausėda ir Valdemaras Tomaševskis
15min koliažas / Gitanas Nausėda ir Valdemaras Tomaševskis

„Valdemaro Tomaševskio blokas“ savo pozicijas Europos Parlamente (EP) išlaikė – V.Tomaševskis vėl ten dirbs, nors balsavusiųjų už jį sumažėjo. Stebina ir tai, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) bastionu laikomuose Šalčininkuose antrajame Prezidento rinkimų ture už Gitaną Nausėdą balsavo daugiau žmonių, nei už V.Tomaševskį pirmajame ture ar jo partiją EP rinkimuose.

Geriausiu pasirodymu antrajame prezidento rinkimų ture G.Nausėda gali džiaugtis tose savivaldybėse, kur pirmajame ture laimėjo V.Tomaševskis: visų pirma Šalčininkų rajone. Čia už išrinktąjį prezidentą balsavo net beveik 92 proc. dalyvavusiųjų – 14 028 rinkėjai. Ingridą Šimonytę palaikė tik 693 Šalčininkų rajono gyventojai.

Puikus G.Nausėdos pasirodymas ir Visagine, kur jis surinko beveik 89 proc. balsų – už jį balsavo 5 245 rinkėjai, už I.Šimonytę – vos 568.

Skaičiai mažesni

Pirmajame ture daugiausia abiejų šių savivaldybių rinkėjų palaikė V.Tomaševskį. Visagine už jį tuomet balsavo 1 855, o Šalčininkuose – 9 140. Tad atrodo, šiuose rajonuose G.Nausėda turi daugiau gerbėjų nei V.Tomaševskis, nes jį biuleteniuose pažymėjo gerokai daugiau žmonių.

Ir EP rinkimuose už „Valdemaro Tomaševskio bloką“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koaliciją balsavo mažiau žmonių, nei už G.Nausėdą: Šalčininkų rajono savivaldybėje šią politinę jėgą palaikė daugiausia rinkėjų, bet jų tebuvo 9 764, o tai 4,2 tūkst. mažiau nei už G.Nausėdą.

Visagine V.Tomaševskio vedamas sąrašas sulaukė 1 454 balsų. Antroje vietoje tiek Šalčininkuose, tiek Visagine liko „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“.

Tai jau treti rinkimai, kuriuose V.Tomaševskio vedama politinė jėga sulaukia gerokai mažesnio palaikymo, nei ankstesniuose rinkimuose. Taip buvo savivaldos rinkimuose, po kurių LLRA-KŠS turi mažiau mandatų kone visose savivaldybėse, kur juos paprastai laimi (išskyrus Visaginą), mažiau rinkėjų balsavo už V.Tomaševskį ir prezidento rinkimuose.

EP rinkimuose 2014 metais visoje Lietuvoje Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“ surinko 92 108 balsų, o šiemet – tik 69 262, tad 22,8 tūkst. rinkėjų mažiau.

Mažėjimo nemato

BNS surengtoje spaudos konferencijoje V.Tomaševskis sakė, kad yra geros nuotaikos. „Aš manau, kad šitas rezultatas, kurį pasiekėme, yra optimalus. Tarp partijų šešta vieta ir, svarbiausia, pavyko išlaikyti mandatą EP“, – teigė jis ir, padėkojęs savo rinkėjams, pasveikino išrinktąjį prezidentą G.Nausėdą.

Anot V.Tomaševskio, gauti apie 70 tūkst. balsų (5,5 proc. nuo galiojančių biuletenių) yra panašus rezultatas kaip 2016 m. Seimo rinkimuose. Jis tvirtino, kad beveik visos partijos prarado savo pozicijas, išskyrus tik socialdemokratus, o jo vadovaujama politinė jėga išlaikė jas.

V.Tomaševskis minėjo, kad dabar partija laimėjo ne tik Vilniaus, Šalčininkų rajonuose, Visagine, bet ir Trakų rajone. O balsavusiųjų buvo visoje Lietuvoje.

Tautinių mažumų gausiai apgyvendintos savivaldybės pasirinko G.Nausėdą prezidento rinkimuose nepaisant to, kad pastarasis yra pareiškęs, jog Lietuvos piliečių pavardės originalo kalba gali būti įrašytos nebent antrajame paso puslapyje.

Pirmo vizito, jeigu taps prezidentu, G.Nausėda rinkimų kampanijos metu sakė vyksiąs į Varšuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min