TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalį nušvietė Sausio 13 atminimo laužai, žmonės sveikino vieni kitus su pergale (papildyta 20.05 val., nuotraukos)

Atminimo laužo prie Televizijos bokšto uždegimo ceremonija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Atminimo laužo prie Televizijos bokšto uždegimo ceremonija
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį, Sausio 13-osios dvidešimtmečio išvakarėse, Lietuvą nušvietė Atminimo laužai Sausio 13-osios aukos ir gynėjams atminti. Vienas iš pirmųjų Atminimo laužų buvo uždegtas prie Televizijos bokšto. Šį laužą įspūdingai apjuosė ir laisvės liepsnos žiedas.

Nepaisant darganoto oro, prie Televizijos bokšto susirinko nemažas būrys žmonių. Savo pagarbą siekusiems nepriklausomybės atidavė ir premjeras Andrius Kubilius su žmona Rasa, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Vilniaus miesto meras Raimundas Alekna, kiti šalies politikai bei kariuomenės atstovai.

Susirinkę žmonės, tarp kurių tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus šalies piliečiai ,Sausio 13-osios aukas taip pat pagerbė gėlėmis. Žmonės degino atminimo žvakutes, rankose laikė Trispalves. 

(Papildyta 20.05 val.) Nekreipdami dėmesio į šlapdirbą, keli šimtai žmonių susirinko prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato Vilniuje, kur taip pat degė atminimo liepsna. Be to, buvo atidengta memorialinė lenta su archyvinių vaizdų instaliacija, liudijanti tai, kas ten vyko prieš 2 dešimtmečius.

Renginyje apsilankė ne tik Lietuvos Seimo pirmininkė Irena Degutienė, bet ir Latvijos parlamento vadovė Solvita Aboltine, Gruzijos vicepremjeras Georgijus Baramidzė. 

„Galime didžiuotis parodę, kad beginkliai žmonės prieš sovietų agresiją gali žymiai daugiau nei ginklai“, – sakė I.Degutienė. 

S.Aboltine, pradėjusi savo kalbą lietuviškai ir užbaigusi latviškai, priminė, jog už savo Nepriklausomybę prieš 2 dešimtmečius kovojo visos trys Baltijos šalys. „Teliepsnoja laisvės laužai!“ linkėjo ji.  

Sveikino vieni kitus

„Mes nugalėjome tada, prieš 20 metų, ir priimu kaip didelę Dievo duotą privilegiją, kad galėjau tada čia būti“.Lydima procesijos, atminimo laužo prie LRT pastato liepsna iškeliavo laisvės keliu prie Seimo rūmų, kur Nepriklausomybės aikštėje surengtas Sausio 13-osios minėjimas-koncertas. Prie čia uždegtų laužų vis augo minia. Žmonių būreliai dalinosi prisiminimais apie ano kruvino sausio įvykius, kaip rinkosi ginti tuometės Aukščiausiosios Tarybos. „Su pergale!“ – susirinkusieji sveikino vieni kitus. Žmonės ragavo kareiviškos košės, gėrė arbatą ir klausėsi patriotinių dainų.

Prie Seimo susirinkusius žmones palaimino tarp koncerto dainų kalbėjęs disidentas, kunigas Roberas Grigas.

Kaip jau buvo rašyta seniau, Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

Mes nugalėjome tada, prieš 20 metų, ir priimu kaip didelę Dievo duotą privilegiją, kad galėjau tada čia būti“, – kalbėjo dvasininkas, anuomet rūpinęsis Aukščiausios Tarybos gynėjų dvasios būsena. Anot jo, mes laimėjome prieš agresorius, nes teikėme pranašuma ne fizinei, o dvasios, meilės jėgai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min