Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 21d. 09:15 , Atnaujinta: 2016 rugsėjo 21d. 09:23

Šalies lyderiai reiškia užuojautą: L.Donskis buvo Lietuvos šviesulys

VDU Tarybos pirmininkas V.Adamkus
J.Petronio nuotr. / VDU Tarybos pirmininkas V.Adamkus

Lietuva neteko iškilaus humanitaro, aktyviai gynusio laisvės ir žmogaus orumo idėjas, trečiadienio rytą netikėtai mirus filosofui Leonidui Donskiui sako šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Lietuva neteko iškilaus humanitaro, savo akademinėje ir visuomeninėje veikloje aktyviai gynusio laisvės ir žmogaus orumo idėjas. Profesorius L.Donskis buvo tvirtas europinių vertybių ir vakarietiško mąstymo pavyzdys ne tik jaunajai kartai, bet ir visiems Lietuvos žmonėms“, – rašoma Prezidentūros paskelbtoje šalies vadovės užuojautoje.

Taip pat savo užuojautoje D.Grybauskaitė pabrėžė, kad būdamas Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės pavaduotojas ir aktyvus šios bendruomenės narys L.Donskis svariai prisidėjo išsaugojant šalies žydų kultūrą ir jos paveldą, skleidžiant tolerancijos, lygybės ir pagarbos žmogui idėjas.

V.Adamkus: L.Donskis buvo Lietuvos šviesulys

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad trečiadienį netikėtai miręs filosofas L.Donskis buvo šviesulys Lietuvos moksle ir visuomeniniame gyvenime, nuoširdžiai rūpinęsis valstybės raida.

„Tai yra milžiniška netektis Lietuvos valstybei. Asmeniškai išgyvenu dėl nuoširdaus artimo bičiulio netekties“, – BNS sakė prezidentas.

„Manau, kad L.Donskis buvo Lietuvos gyvenime šviesulys, ne tik moksle, bet ir valstybės, visuomeniniame gyvenime. Jis rūpinosi dėl Lietuvos ateities, savo išmintimi ir patarimais stengėsi įnešti giedrumo, sąžiningumo į mūsų gyvenimą. Tikiuosi, kad jis paliko pavyzdį ateinančioms kartoms, kaip reikia gyventi, siekti aukštesnių tikslų ir tikėti ateities Lietuva“, – kalbėjo V.Adamkus.

Premjeras: netektis visai valstybės šviesuomenei

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius savo užuojautoje sako, kad L.Donskio išėjimas – didelė netektis visai valstybės šviesuomenei.

„Skaudžiai ir netikėtai netekome filosofo, eseisto, žymaus mąstytojo L.Donskio. Šis žmogus skvarbiu intelektualo žvilgsniu akylai stebėjo mūsų gyvenimą ir savo įžvalgomis stengėsi jį padaryti tauresnį. L.Donskio išėjimas – didelė netektis visai mūsų valstybės šviesuomenei, visiems, kuriems svarbios pamatinės vertybės“, – sakoma Vyriausybės paskelbtoje A.Butkevičiaus užuojautoje.

Leonido Donskio urna bus pašarvota VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas).

Atsisveikinimas su profesoriumi vyks penktadienį, rugsėjo 23 d.,11:00 - 21:00 valandomis; taip pat šeštadienį, rugsėjo 24 d., 9:00 - 13:00 valandomis.

Urna išnešama 13 valandą. Laidojimo ceremonija vyks Petrašiūnų kapinėse, Kaune.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

10:20
01:22
00:55

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min