Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 26d. 18:37

Senjorai turės tarptautinius standartus atitinkančius pensininkų pažymėjimus

Šachmatai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Šalies senjorai nerukus gaus modernius pensininkų pažymėjimus

Valstybinio socialinio draudimo fondas atsisako senųjų pensininkų pažymėjimų. Nuo birželio 1 d. senjorams bus išduodami naujo pavyzdžio tarptautinius reikalavimus atitinkantys pažymėjimai.

Nauji dokumentai bus mažesni nei iki šiol galioję pensininkų pažymėjimai – asmens tapatybės kortelės dydžio. Plastikinės kortelės bus išduodamos nuo birželio 1 d. Naujo pavyzdžio senjorų dokumentas dienos šviesą turėjo išvysti balandžio 1 d., tačiau dėl techninių nesklandumų procedūra užsitęsė.

Nauji pažymėjimai senjorams nekainuos. Dokumentų  gamyba bus apmokama iš „Sodros“ administravimui skirtų lėšų.

Keisti senuosius pažymėjimus į tarptautinius standartus atitinkančias korteles „Sodra“ ėmėsi Klaipėdos skyriaus iniciatyva.

„Dabartinis dokumentas yra labai nepatogus, popierinis ir didelis. Jo niekur negalima saugiai ir patogiai įsidėti, be to – jis greitai tepasi.

Pastabas apie jį mums išsakė vienas iš klientų, o mes ėmėmės iniciatyvos ir pasiūlėme „Sodros“ vadovybei pakeisti seno pavyzdžio pažymėjimus naujais“, – apie pensininkų pažymėjimo keitimą pasakojo „Sodros“ Klaipėdos skyriaus vadovas Valdemaras Anužis.

Naujieji pažymėjimai bus pradėti dalinti vasaros pradžioje, tačiau galios ir senojo pavyzdžio dokumentai.

Juos dabartiniai pensininkai galės pasikeisti pagal savo poreikį. Vienintelis naujojo pažymėjimo minusas – ant jo nebus savininko nuotraukos. Daugiausiai naujojo pavyzdžio dokumento privalumų pajaus keliaujantys senjorai.

„Ne tik Lietuvoje, o ir užsienio šalyse yra daug lengvatų senjorams: visuomeninis transportas, muziejai, slidinėjimo ir kitos pramogos, kurios pensininkams yra pigesnės. Tačiau mūsų senjorams vežiotis ir vis traukioti lauk į piniginę įprastai netilpdavusį pažymėjimą tikrai buvo nepatogu“, – pasakojo V.Anužis.

Nauji pažymėjimai senjorams nekainuos. Dokumentų  gamyba bus apmokama iš „Sodros“ administravimui skirtų lėšų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min