Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalies ugniagesių gelbėtojų gretas papildys 33 nauji darbuotojai ir mergina

10-oji ugniagesių gelbėtojų laida
Laimono Ciūno nuotr. / 10-oji ugniagesių gelbėtojų laida
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokyklą baigė jubiliejinė – 10-oji laida. 34 ugniagesiai gelbėtojai po vienerius metus trukusių mokslų papildys valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų gretas. Ugniagese tapo ir viena mergina.

Kartu su vaikinais pirmą kartą šiuos mokslus baigė ir viena mergina – Irmantė Baranauskaitė iš Švenčionių. Pasak Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininko Valdo Krulikausko, ji įvykdė visus reikalavimus, keliamus būsimiesiems ugniagesiams gelbėtojams.

„Ji labai šauni, pažangi, iniciatyvi mergina,“ – sakė viršininkas.

Aprūpina darbu

Nuo 2009 metų rugsėjo 1 d.  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokykloje buvo pradėtas vienerių metų valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų profesinis rengimas pagal III lygio IV pakopos ugniagesio gelbėtojo mokymo programą. Iki to laiko ugniagesių gelbėtojų bazinis parengimas trukdavo 8 savaites. Tapti ugniagesiais gelbėtojais gali asmenys, turintys vidurinį išsilavinimą. Jų teorinėms bei praktinėms žinioms įtvirtinti skiriamos 1464 valandos.

Baigę vienerių metų mokymo programą, visi ugniagesiai gelbėtojai aprūpinami darbu. Tai yra numatyta trišalėje sutartyje, kuri sudaroma su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, Ugniagesių gelbėtojų mokykla ir būsimuoju ugniagesiu gelbėtoju. Pagal šią sutartį departamentas įsipareigoja ugniagesiui suteikti darbo vietą, 
pažymima PAGD Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Ugniagesiai gelbėtojai rengiami Ugniagesių gelbėtojų mokykloje Valčiūnuose, Vilniaus rajone, kur yra ir naujai įrengtas modernus pratybų laukas. Užsiėmimų metu būsimieji ugniagesiai gelbėtojai susipažįsta su tarnybos vidaus reikalų sistemoje organizavimo pagrindais, darbuotojų sauga ir sveikata, gaisrine bei gelbėjimo technika ir įranga, gaisrų gesinimu įvairiomis sąlygomis, statybinėmis konstrukcijomis ir jų medžiagomis, incidentų likvidavimo organizavimu, žmonių ir jų turto gelbėjimu bei pirmąja medicinos pagalba, gaisrine ir gelbėjimo taktika.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min