Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 9d. 13:03

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė: jei šiukšlių tvarkymo klausimus priisima premjeras, reikalausiu Vyriausybės atsakomybės

Gediminas Kazlauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Kazlauskas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pažėrė dar kritikos aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui ir jį parėmusiam premjerui Andriui Kubiliui. Tuo tarpu, pasak Seimo pirmininkės Irenos Degutienės, valdančiojoje koalicijoje šis klausimas dar nebuvo svarstytas, tačiau griežtų pastabų ministrui taip pat esama.

D.Grybauskaitė ketvirtadienį žurnalistams tiesiai neatsakė, ar neprieštaraus, jei G.Kazlauskas dirbs toliau. Ji kritikuoja ministrą dėl neveiklumo atliekų tvarkymo, daugiabučių renovavimo, teritorijų planavimo ir valstybinių miškų tvarkymo srityse. Premjeras A.Kubilius trečiadienį sakė, jog šios problemos iš tiesų egzistuoja, tačiau sakė, jog tai lemia ne konkretaus ministro darbas.

Koalicijoje seniai turime pastabų šiais klausimais ir dėl atliekų tvarkymo, ir dėl daugiabučių renovavimo, ir tų kritinių pastabų tikrai yra daug išsakyta aplinkos ministrui.„Kiek girdėjau ir skaičiau pasisakymus, ypač premjero, premjeras pasisakė, kad šios problemos yra daug didesnės neva negu tiesioginė ministro atsakomybė. Tai jeigu šiukšlių tvarkymo klausimus prisiima premjeras ant Vyriausybės pečių, be abejo, tai reikalausiu atsakomybės dabar jau iš Vyriausybės“, – ketvirtadienį po susitikimo su Seimo valdyba žurnalistams sakė D.Grybauskaitė. Prezidentė kalbėjo nenorinti spekuliuoti, svarstydama, ar aplinkos ministras gali toliau dirbti poste.

„Nenoriu spekuliuoti – dirbs ar nedirbs. Tik noriu pasakyti, kad lygiai treji metai, kai Lietuva vėluoja su atliekų pertvarkymu. Iki šiol 450 mln. litų, Europos Sąjungai skirtų tvarkyti aplinkai, nė vienas litas nėra panaudotas ir nė vienas kontraktas nepasirašytas“, – dėstė prezidentė.

G.Kazlauskas žurnalistams sakė atsistatydinti neketinantis, jį parėmė ir A.Kubilius. Seimo pirmininkė I.Degutienė ketvirtadienį sakė, jog koalicijoje šis klausimas kol kas nesvarstytas. „Tai yra grynai Vyriausybės prerogatyva ir tą klausimą koalicijai turėtų pateikti pats premjeras ir koalicija turėtų apsispręsti, vis tiek reikia reaguoti į prezidentės pasisakymą. Galiu drąsiai pasakyti, kad ir koalicijoje seniai turime pastabų šiais klausimais ir dėl atliekų tvarkymo, ir dėl daugiabučių renovavimo, ir tų kritinių pastabų tikrai yra daug išsakyta aplinkos ministrui“,  – kalbėjo viena konservatorių lyderių.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min