Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 02 05, 18:44

Šalies vadovės sako, kad piketai – demokratijos ir pilietiškumo išraiška

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė piketus prie prokuratūrų ir valdžios institucijų sako laikančios demokratijos ir pilietiškumo išraiška.
Protestas
Protestas prie prokuratūros / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Norėčiau tikėtis, kad jie nebus baudžiami, jeigu jie piketuos įstatymų nustatyta tvarka, ir tikrai to linkėčiau. Iš tiesų visi piliečiai – tai yra pilietiškumo išraiška – turi teisę išreikšti savo nuomonę tomis formomis, kokias leidžia įstatymas, ir tikrai sveikinu pilietiškumo ugdymą“, – penktadienį žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Tuo metu parlamento vadovė tikino, kad piketai yra demokratijos požymis.

„Demokratinės valstybės požymis iš vienos pusės – žmonės turi įvairias formas, kaip jie gali reikšti nepasitenkinimą ar vienos, ar kitos institucijos veikla. Lygiai taip pat, kaip nepatenkinti Seimu piketuoja prie Seimo, lygiai taip pat ir prie prokuratūros“, – kalbėjo politikė, atstovaujanti valdančiajai Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijai.

Kita vertus, pasak I.Degutienės, nerimą kelia tai, jog visuomenė palaiko kaunietį Drąsių Kedį, kuris įtariamas bei ieškomas dėl Kauno apygardos teisėjo Jono Furmanavičiaus ir kaunietės Violetos Naruševičienės nužudymo.

„Iš vienos pusės tai yra labai gerai, kad žmonės turi žodžio laisvę, susirinkimų laisvę ir išreiškia savo poziciją. Iš kitos pusės nerimą kelia tai, kai žmonės palaiko D.Kedžio poelgius, tai tada mes tikrai einame nedemokratinės valstybės keliu, kur palaikomas linčo teismas. Tai daugiau necivilizuotų valstybių kelias“, – teigė Seimo pirmininkė.

Penktadienį prie Seimo, Prezidentūros ir šalies prokuratūrų surengę piketus visuomenininkai teigė reikalaujantys teisingumo. Piketuotojai daugiausia piktinosi prokuratūros darbu, kuri, anot jų, „dengia pedofilus“, vilkina ekonomines ir korupcines bylas.

Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje vykusiuose piketuose dalyvavo iki 10 žmonių. Tokioms akcijoms nereikia gauti savivaldybių leidimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min