Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Salmonelėmis užterštos dešrelės Lietuvos rinkos nepasiekė

Dešrelės
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Dešrelės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad atlikus skubaus pranešimo tyrimą dėl galimai salmonelėmis užterštų vytintų rūkytų kiaulienos dešrelių iš Prancūzijos, nustatyta, kad į Lietuvą įvežtos produkcijos identifikavimo duomenys neatitiko Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) pateiktų duomenų.

Pirminė informacija apie UAB „Palink“ galimai į Lietuvą įvežtas nesaugias vytintas rūkytas dešreles RASFF sistema buvo gauta iš Prancūzijos ir Lenkijos kompetentingos institucijos.

Pranešimo tyrimo metu, kilus abejonių dėl nesaugių produktų išplatinimo, VMVT specialistai kreipėsi į Europos Komisiją ir į kompetentingas institucijas Prancūzijoje bei Lenkijoje dėl papildomų dokumentų, susijusių su į Lietuvą įvežta produkcija, pateikimo.

2011 m. lapkričio 24 d. iš Lenkijos atsakingų institucijų buvo gautas oficialus paneigimas, kad užterštos salmonelėmis vytintos rūkytos kiaulienos dešrelės galėjo būti išplatintos ir Lietuvoje.

Kaip savo pranešime teigia Lenkijos kompetentinga institucija, pakartotinai atlikus produktų siuntos atsekamumo tikrinimus, nustatyta, kad produktai į mūsų šalį iš Lenkijos nebuvo platinami ir Lietuva išbraukta iš salmonelėmis užterštų produktų gavėjų sąrašo. Visa minėta produkcija iš Prancūzijos nukeliavo į Lenkiją, kur ir buvo realizuota.

Komentarai
Temos IKI
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min