Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Salomėjos Nėries gimnazijos Vilniuje nebelieka – patvirtintas naujas pavadinimas

Ilgos diskusijos baigtos – Salomėjos Nėries vardo gimnazijos Vilniuje nebelieka. Nuo šiol ši mokykla Vilniaus Senamiestyje vadinsis „Vyčio“ gimnazija.
Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija
Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Apie tai, kad reikia keisti šios gimnazijos pavadinimą, kalbėta tikrai ne vienerius metus. Diskusijos tai nutildavo, tai paaštrėdavo, o 2022 metų vasarį Rusijai pradėjus plataus masto karui Ukrainoje, vis garsiau raginta poetės vardo šioje Vilniaus gimnazijoje atsisakyti.

Linko prie šventosios vardo

Mokyklos bendruomenėje irgi ilgai nebuvo sutarimo dėl pavadinimo keitimo. Galų gale apsispręsta, kad bus siūloma pavadinimą keisti į Vilniaus medijų gimnaziją.

Tąkart vasarį klausimą svarstanti Istorinės atminties komisija ėmė ir nubalsavo už kitą pavadinimą – Šventosios Kotrynos.

Kaip argumentai minėta ne tik šalimais esanti Šv. Kotrynos bažnyčia, tapusi nuostabia kultūros oaze Vilniuje, bet ir tai, kad Šv. Kotryna yra filosofijos ir mokslų globėja.

Vis dėlto mokyklos direktorė Jolita Marcinkevičienė turėjo savų įspėjimų dėl šio pavadinimo: „Jūsų argumentai dėl Šventos Kotrynos atrodo labai įtikinami ir pagrįsti, bet bendruomenė mažiausiai apie šitą vardą svarstė, mažiausiai gilinosi ir mažiausiai jaukinosi šitą pavadinimą. Tai vėlgi, aš galvoju apie reakciją, nes gimnazijos taryboje buvo toks išsakytas kaip ir apibūdinimas, kad tai būtų lyg ir skolintas pavadinimas. Tai tas man skamba.

Nors šiandien buvo pateikta daug svarių argumentų, kodėl gimnazijai tiktų toks pavadinimas. Tai aš labai tikiuosi išmintingo komisijos sprendimo ir tokio pasverto, nes su tuo pavadinimu ir mums, ir ateinančioms kartoms turbūt reiks gyventi ilgai.“

Pasiūlė dar vieną pavadinimą

Taryboje tuomet nuspręsta sprendimą atidėti ir dar kartą leisti klausimą apsvarstyti mokyklos bendruomenei.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija

Bendruomenė pasiūlė kitą pavadinimą – gimnazijai suteikti „Vyčio“ vardą.

Antrą kartą klausimą svarsčiusi Istorinės atminties komisija irgi svarstė, kad siūlyti mokyklai pavadinimą, kuriam nepritaria bendruomenė, tikrai nelogiška.

Dabar į tarybą buvo grįžta su dviem pavadinimais – pirmasis klausimas buvo naujasis bendruomenės siūlomas pavadinimas, kad tai būtų „Vyčio“ gimnazija. Antrasis siūlomas pavadinimas likęs Šv. Kotrynos.

Taryboje abu klausimai buvo sujungti. Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė paantrino, kad balsuoti už pavadinimą, kuris nepriimtinas mokyklos bendruomenei, būtų tiesiog nelogiška.

Mokyklos bendruomenės vardu kalbėjęs mokytojas Donatas Kriukas akcentavo ir tai, kad dar nė viena mokykla Lietuvoje neturi „Vyčio“ vardo, kas irgi prisidėtų prie noro parodyti savo išskirtinumą.

Šis klausimas sulaukė diskusijų, nors nė vienas tarybos narys nė neužsiminė, kad galbūt galėtų likti S.Nėries vardas. Tik pasiginčyta, ar gimnazija turėtų gauti „Vyčio“, ar vis dėlto Šv. Kotrynos vardą, nors, kaip pabrėžė K.Šėraitė-Gogelienė“, neaišku, dėl ko vyksta ginčai, kai iš esmės visi pritaria tam pačiam sprendimui.

Kaip paaiškėjo, išties visi pritarė tam pačiam sprendimui – 41 tarybos nariui buvus už Senamiestyje esanti mokykla vadinsis „Vyčio“ gimnazija.

Vienintelis tarybos narys, palaikęs Šv. Kotrynos pavadinimą, buvo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vygintas Gasparavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius