15min be reklamos
2021 10 24 /19:18

Šaltiniai: Rusija sulaikė Klaipėdos rajono merą ir du lietuvius verslininkus

15min žiniomis, Rusijos pareigūnai dėl galimo sienos pažeidimo sekmadienį sulaikė Klaipėdos rajono merą, buvusį žemės ūkio ministrą Bronių Markauską ir dar du Lietuvos piliečius. Incidentas įvyko vyrams plaukiojant Kuršių mariose. Užsienio reikalų ministerija patvirtina faktą apie tris sulaikytus Lietuvos piliečius, bet daugiau informacijos kol kas neteikia. 15min žiniomis, kiti du sulaikytieji – verslininkai.
Pamario krašto gamta
Kuršių marios / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„URM turi informaciją, kad Rusijos pusėje yra trys Lietuvos piliečiai. Mūsų konsuliniai pareigūnai dirba, kol kas daugiau informacijos negaliu pateikti“, – 15min sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Lietuvos pasieniečių teigimu, sienos pažeidimas užfiksuotas prieš 14 valandą, jis greičiausiai buvo netyčinis. Pirminiais duomenimis, vyrai plaukė kateriu.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Bronius Markauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Bronius Markauskas

„Prieš 14 val. nustatytas pažeidimas. Pirminiais duomenimis, kateris su trimis Lietuvos piliečiais įplaukė į Rusijos pusę. Greičiausiai tai netyčinis pažeidimas“, – 15min sakė VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Susisiekti su B.Markausku ir sužinoti, kas iš tiesų nutiko, nepavyko – jo telefonas buvo išjungtas.

G.Mišučio teigimu, panašių pažeidimų pasitaiko bent keliskart per metus, paprastai pažeidėjai atsiperka administracine atsakomybe.

Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ vadovė Siga Jokubauskienė 15min teigė, kad atvejai, kai žvejai pažeidžia sieną, yra labai reti.

„Žvejai verslininkai prieš plaukdami Rusijos sienos link turi pranešti pasieniečiams. Jei jie pažeidžia draudžiamas zonas, tuoj pat būna įspėjami“, – sakė ji.

Pasak asociacijos vadovės, jai nežinomas nė vienas atvejis, kad žvejys būtų sulaikytas Rusijos pareigūnų.

Neseniai Valstybės sienos apsaugos tarnyba dar labiau padidino draudžiamą zoną motyvuodama tuo, kad vėjui pučiant Kaliningrado srities link kartais tinklai išsilenkia ir patenka į valstybės sienos apsaugos zoną.

Plaukė su buvusiu patarėju?

15min žiniomis, kiti sulaikytieji – Dalius Žilinskas ir Romualdas Šukys.

Viešai skelbiamais VRK duomenimis, 42 metų D.Žilinskas 2019 metais dalyvavo savivaldos rinkimuose, bet į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą nepateko.

Jis taip pat yra buvęs tuomečio ministro B.Markausko patarėju.

ŽŪM nuotr./Dalius Žilinskas
ŽŪM nuotr./Dalius Žilinskas

Registrų centro duomenimis, R.Šukys vadovauja įmonei Klaipėdos rajone.

Šešiasdešimtmetis B.Markauskas Klaipėdos rajonui vadovauja jau porą metų.

2016-aisiais jis buvo išrinktas į Seimą, netrukus tapo žemės ūkio ministru ir šias pareigas ėjo iki 2018 m.

B.Markauskas yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. Tarp savo pomėgių oficialioje biografijoje jis nurodo žvejybą ir keliones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min