Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šaltis drausmina plėšikus

Vagis
Photos.com nuotr. / Vagis
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Staiga atšalus orams nusikaltimų Lietuvoje pastebimai sumažėjo. Policininkai juokauja, kad pastarosiomis dienomis puikiai veikia speciali priemonė „Šaltis“.

Kai oras buvo šiltas, Vilniaus miesto policijos pareigūnai kasdien gaudavo 400–420 iškvietimų. Tačiau per pastarąsias dvi paras jų sumažėjo trečdaliu – daugiausia sulaukiama iki 300 pagalbos prašymų. „Nusikaltėliams irgi šalta, jie nenori eiti į „darbą". Policijos finansavimui mažėjant, į pagalbą ateina pati gamta – ji vykdo operaciją „Šaltis", – LŽ juokavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

LŽ prašymu pareigūnai patikrino suvestinėse registruojamų nusikaltimų skaičių. Buvo palyginti gruodžio 8–9 dienų ir 15-osios, kai Vilniuje jau laikėsi apie 15 laipsnių šalčio, pranešimai. Šiltesniu oru per parą buvo užregistruota 31 vagystė ir 7 gatvėje įvykdyti nusikaltimai, o atšalus – 20 ir – nė vieno gatvėje. Paspaudus speigui beveik nebepasitaiko ir girtavimo viešoje vietoje bei muštynių. „Iš suvestinių matyti, kad užregistruoti plėšimai ar vagystės vykdyti tik patalpose", – LŽ sakė Vilniaus apskrities VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Panaši padėtis visoje Lietuvoje. „Kas rytą gaudavau ilgiausias suvestines, jos netilpdavo į keturis, penkis ar net šešis lapus. Užėjus šalčiams, jau antra diena visi nusikaltimai lengvai telpa į porą lapelių", – džiaugėsi Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požėla. Pasak jo, atšalus nusikaltimų viešose vietose visuomet sumažėja iki minimumo. Beveik nedaroma vadinamųjų spontaniškų nusikaltimų, kai susikivirčijama tiesiog gatvėje. Pasak pareigūno, begurkšnojant stipriuosius gėrimus kur nors parke ar šiaip nuošalesnėje vietelėje dažnai padaroma ir nusikaltimų, tačiau smarkiai kritus oro temperatūrai lauke nebepagurkšnosi.

Kiek sudėtingiau dirbti nebent policininkams Vilniaus centre. Pasak jų, pastarosiomis dienomis itin padaugėjo policijos „klientų" baruose. Tačiau čia aštresnių konfliktų įvyksta nedažnai, o su smulkesniais paprastai susidoroja apsaugos darbuotojai.

Pareigūnų manymu, kol šalčiai laikysis, daug mažesnė tikimybė, kad galite būti užpulti gatvėje arba namus stebės ketinantys juos apiplėšti nusikaltėliai. Vis dėlto policininkai primena, kad neverta pamiršti atsargumo. Esą gali padaugėti užpuolimų laiptinėse ar įsilaužimų į butus.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min