Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 12d. 07:11

Šaltis kioskų pamilti neprivertė

,5 mln. Lt. kainavę prekybos kioskai miesto senamiestyje palikti likimo valiai – prekybininkai čia nesikrausto, statybos leidimai sustabdyti, o vandalai jau spėjo statinius „apipavidalinti“.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / ,5 mln. Lt. kainavę prekybos kioskai miesto senamiestyje palikti likimo valiai – prekybininkai čia nesikrausto, statybos leidimai sustabdyti, o vandalai jau spėjo statinius „apipavidalinti“.
Miesto senamiestyje išdygę prekybos paviljonai prekeivių net per šalčius nesuviliojo ir stovi palikti likimo valiai. Miesto valdžia tikina prekeivių jėga nevarysianti, o milijonus kainavę paviljonai esą pasitarnaus kitiems tikslams.

Užsnigti ir vandalų aprašinėti miesto valdžios statomi kioskeliai Pilies gatvėje stovi apleisti ir nenaudojami. Prekeiviai atsisako čia įsikelti net ir spaudžiami speigų. „Tie, kurie norėjo mus suvaryti į paviljonus, tegul ateina ir patys pasėdi. Vietos ten nėra, o šilčiau tikrai nebūtų“, – sakė suvenyrais ir mezginiais Pilies gatvėje prekiaujanti Petrė.

Prekeiviai naujuosius paviljonus vadina „valdžios pinigų plovykla“. „Gal kokiam ponui į kolektyvinį sodą ir tiktų – tegul sau ir vežasi. Bet ar tinka tokie gremėzdai senamiesčiui?“ – piktinosi Petrė.

Prekybininkų skaičiavimu, prekyba paviljonuose vienam prekeiviui per mėnesį atsieitų apie 200 Lt ir vieta taptų du kartus brangesnė. „Ir taip prekyba sumažėjo 30-40 proc. Vos galą su galu suduriame“, – sakė prekeivis Kęstas.

Prekeivius piktina ne tik didesnės išlaidos, bet ir tai, kad į mažą erdvę norima „suvaryti 8 prekeivius“. Jie tikina neketinantys nuleisti rankų ir į naujas prekyvietes nieku gyvu nesikelsiantys. „Šalta, tačiau tai neprivers mūsų grūstis į naujus paviljonus“, – nukirto Petrė.

Pilies gatvėje priskaičiuojama per 30 individualia veikla besiverčiančių prekybininkų.

Ketinimų neatsisako

Pilies gatvėje jau išdygo 2 prekybos paviljonai – 3-iajam kelią pastojo Kultūros paveldo departamentas, sustabdęs statybos leidimą. „Buvo rasta archeologinio paveldo, reikės liekanas konservuoti. Darbai prasidės pavasarį“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas.

Dar vienas paviljonas baigiamas statyti Katedros aikštėje – čia įsikels spaudos kioskas.

„Visas miesto centras atnaujinamas, todėl neišvaizdžių prekyviečių palikti negalima“, – „15min“ yra sakęs savivaldybės Kioskų pertvarkymo programos rengimo ir įgyvendinimo komisijos pirmininkas Rimantas Kupliauskas.

Naujųjų 12 paviljonų statyba miestui kainavo apie 1,5 mln. Lt. „Pinigai jau sumokėti – trauktis nėra kur. Prekyviečių statyba bus tęsiama pavasarį, atšilus orams. Jei prekeiviai nenorės čia keltis, turime keletą verslininkų pasiūlymų įkurti bandelių prekyvietes ir panašiai“, – aiškino G.Paluckas.

Savivaldybė laukia ir prekeivių pasiūlymų, kaip būtų galima prekybines palapines apipavidalinti ir suvienodinti. „Šiems projektams niekas netrukdo, tik reikės viską suderinti su miestovaizdžio skyriumi“, – patikino G.Paluckas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min