Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šaltis – siaubas vairuotojams ir džiaugsmas taksi

Viena populiariausių priemonių žiemą greitai įkrauti akumuliatorių – „krokodilai“, tačiau specialistai perspėja, kad toks jungimas gali pakenkti automobilio elektros sistemai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viena populiariausių priemonių žiemą greitai įkrauti akumuliatorių – „krokodilai“, tačiau specialistai perspėja, kad toks jungimas gali pakenkti automobilio elektros sistemai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spustelėjus keliolikos laipsnių šaltukui, džiaugiasi taksi paslaugų, techninio serviso ar automobiliams skirtų prekių pardavėjai.

Kai kurie žmonės parduotuvių lentynose ima dairytis akumuliatorių, jiems skirtų žnyplių ar aušinimo skysčio. Tačiau ne visi suspėja apsirūpinti šiomis prekėmis. Tada, nesugebėdami užvesti šalčio įveikto automobilio, žmonės į pagalbą kviečiasi kaimynus ar techninės pagalbos darbuotojus, taip pat į darbą vyksta taksi.

Degalinių žiemos prekių penketukas

„Lukoil Baltija“ degalinių tinklo atstovė spaudai Karolina Kažukauskaitė aiškino, kad per šalčius populiariausiomis tarp vairuotojų tampa šios prekės: aušinimo skystis, neužšalantis langų valymo skystis, akumuliatoriai, benzino ir dyzelino priedai, saugantys nuo užšalimo, įvairios priemonės nuo spynų ir durelių užšalimo. „Ši diena dar nesibaigė, taigi populiariausios prekės išskirti negalime, tačiau ji tikrai bus iš šio penketuko“, – tikino K.Kažukauskaitė.

O „Lietuva Statoil“ rinkodaros departamento direktorė  Daiva Jokšienė teigė, kad jau nuo spalio mėnesio atvėsus orams padidėjo susidomėjimas neužšalančiais langų stiklų plovikliais, o šią savaitę prasidėjus tikrajai žiemai vairuotojai labiau perka sniego gremžtukus, akumuliatoriaus žnyples ir akumuliatorius.

Į prekybos centrą – laidų, akumuliatorių ir kastuvų

„Žieminių“ automobilininkų prekių paklausą pajuto ir didieji prekybos centrai.  Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė ryšiams su visuomene Raminta Stanaitytė-Česnulienė sakė, kad atšalus orams šoktelėjo automobilių akumuliatorių laidų paklausa. Pirkėjai taip pat ieško valiklių, skirtų sniegui ir ledui nuo stiklo valyti.

„Taip pat išaugo pirštinių pardavimai“, – sakė R.Stanaitytė-Česnulienė. Tuo tarpu „Maxima LT“ atstovė spaudai Renata Saulytė, tikino, kad tokių dalykų kaip pirštinės, šalikai, kepurės pardavimai neauga. Esą žmonės jau būna šiais šiltais aksesuarais apsirūpinę iš anksto.Toks pakilimas būna kiekvienais metais, jei lygintume su pernai – tai tada dar daugiau darbo buvo. Staigus atšalimas įveda sumaištį – šiandien iškvietimų buvo kaip gerais laikais, – kalbėjo R.Kriukovas

„Žmonės perka akumuliatorius“, – sakė R.Saulytė. O prekybos tinko „IKI“ atstovas spaudai Valdas Lopeta pridėjo, kad spustelėjus šalčiui ūgteli gremžtukų stiklui, neužšalančio aušinimo skysčio paklausa.

Tačiau „Maxima LT“ atstovė pažymėjo, kad didžiausias sąmyšis kyla iškritus pirmam sniegui. Tada žmonės suskumba pirkti įvairių žiemos prekių, pradedant kastuvais, baigiant rogutėmis. „Pernai pasnigus ir atšalus žmonės net druskos daugiau pirko ir patys barstė“, – sakė R.Saulytė.

Taksi – pelningas metas

„Martono taksi“ direktorius Ričardas Kriukovas teigė, kad antradienį taksi iškvietimų buvo apie 30 proc. daugiau lyginant su kitais antradieniais. „Toks pakilimas būna kiekvienais metais. Jei lygintume su pernai – tada dar daugiau darbo buvo. Staigus atšalimas įveda sumaištį – šiandien iškvietimų buvo kaip gerais laikais“, – kalbėjo R.Kriukovas. Kiek klientų kreipėsi, jis pasakyti negalėjo, nes suvestinės bus daromos tik dienos pabaigoje.

Jis tikisi, kad toks taksi paslaugų poreikis išliks dar keletą savaičių –  iki sausio pradžios. „Bus šalta, taip pat metų pabaigoje visada išauga taksi paklausa. Kritimą prognozuočiau apie sausio dešimtą“, – teigė „Martono taksi“ vadovas.

Kitos taksi firmos „Ekipažo“ operatorė Andžela teigė, kad antradienį darbo padaugėjo dvigubai. „Ryte daugiau iškvietimų buvo į naujus rajonus – Pašilaičius, Justiniškes, o po pietų – iš centro, senamiesčio. Žmonės jau namo iš darbo važiuoja“, – kalbėjo pašnekovė. Ji aiškino, kad taksi iškvietimų padaugėja visada, kai tik smarkiau pašala – šiemet niekas nepasikeitė.

Problemos – ir seniems, ir naujiems automobiliams

Taip pat išaugo techninės pagalbos poreikis – pasak „Martono taksi“ vadovo, sulaukta per 50 proc. daugiau iškvietimų. „Gyventojai turi daug senų automobilių, kurie dėl šalčio neužsiveda, o naujų automobilių savininkams kyla problemų su elektriniais įrenginiais“, – kalbėjo R.Kriukovas.

Jis teigė, kad dažniausiai šaltu metu gyventojai kreipiasi dėl to, kad neužsikuria automobilio varikliai, išsikrauna akumuliatoriai, neveikia šildymo sistemos.

Tačiau kitos techninę pagalbą teikiančios įmonės „Rudoji meška“ vadovas Rimvydas Rimšelis teigė, kad jei užsakymų ir padaugėjo, tai labai nežymiai. „Gal pas kitus ir aktyviau kreipėsi, į mus tai ne“, – kalbėjo R.Rimšelis. Esą daugiausiai problemų gyventojams sukelia automobilio užvedimas.

„Tokia pagalba nėra mūsų pagrindinis užsiėmimas – mes daugiau vežame automobilius į servisus, padedam dėl numerių susitvarkyti“, – teigė „Rudosios meškos“ vadovas.

Praėjusią žiemą 15min.lt jau mokė, kaip šaltą rytą užvesti automobilį. Dar kartą pakartojame patarimus:

1.Būtinai išminkite sankabą ir išjunkite bėgį. Taip sutaupysite sukimo energijos.

2. Jei jūsų automobilį varo dyzelinis variklis, iš pradžių kelis kartus pasukdami raktelį pašildykite žvakes. Tik po to bandykite vesti variklį.

3. Visais atvejais nebandykite „pjauti“ starterio ir „žudyti“ akumuliatoriaus. Užvedimo periodai turėtų būti trumpi, vos po 3–5 sekundes. Jei nepavyko, duokite akumuliatorių baterijoms minutę kitą atsigauti. Be to, trumpi starterio sukimo periodai išjudins sustingusį tepalą.

4. Išjunkite visus įmanomus elektros imtuvus: langų vėjelį, netgi radiją.

5. Įsiklausykite į starterio garsą: jei sūkiai silpni, spidometro apšvietimas blankus, o starteris vos pasuka variklio alkūninį veleną, nebekankinkite automobilio. Gali būti, kad jūsų akumuliatorių baterija išsikrovė dėl senumo. Tačiau tokios bėdos priežastis gali būti ir gedimas elektros sistemoje, kuro įpurškimo sistemoje.

6. Jei prireikia skubiai važiuoti, o akumuliatorius yra išsikrovęs, vairuotojai dažniausiai jį įkrauna kito automobilio akumuliatoriaus laidais, vadinamaisiais krokodilais. Bet tai nėra pats geriausias būdas, nes susidaro dideli srovės svyravimai, kurie gali rimtai pakenkti visai elektros sistemai. Tokiais atvejais akumuliatorių geriau išimti iš automobilio ir pastatyti šalia, tada nuo jo krauti.

7. Ar galima užvesti automobilį buksyruojant? Galima, jei jis su mechanine pavarų dėže. Tačiau tokiu atveju kyla du pavojai. Nepamirškite, kad kelias slidus, todėl, vos bandysite užvesti variklį iš eigos, automobilis gali užsiskersuoti. Be to, jei pro apšalusius langus blogai matysite, gali kilti avarinė situacija. Todėl imkitės visų įmanomų atsargumo priemonių.

8. Visuomet, o ypač žiemą, netaupykite kurui. Nepirkite pigesnio kontrabandinio, nepilkite iš statinių (nuosėdos gali užkišti filtrą). Jei jūsų automobilis nebe pirmos jaunystės, šalčiams ruoškitės iš anksto: laiku keiskite kuro ir oro filtrus, į degalus pilkite specialių priedų, kurie padės atšalus orams.

9. Prieš žiemą būtinai keiskite variklio ir transmisijos alyvą (nebent gamintojas rekomenduotų kitaip). Taupyti uždegimo žvakėms ir laidams taip pat nepatartina. Nekokybiška instaliacija ne tik sukels rūpesčių. Nuo elektros išlydžio gali kilti gaisras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min