Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 15d. 20:11

Šaltis – siaubas vairuotojams ir džiaugsmas taksi

Viena populiariausių priemonių žiemą greitai įkrauti akumuliatorių – „krokodilai“, tačiau specialistai perspėja, kad toks jungimas gali pakenkti automobilio elektros sistemai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viena populiariausių priemonių žiemą greitai įkrauti akumuliatorių – „krokodilai“, tačiau specialistai perspėja, kad toks jungimas gali pakenkti automobilio elektros sistemai.

Spustelėjus keliolikos laipsnių šaltukui, džiaugiasi taksi paslaugų, techninio serviso ar automobiliams skirtų prekių pardavėjai.

Kai kurie žmonės parduotuvių lentynose ima dairytis akumuliatorių, jiems skirtų žnyplių ar aušinimo skysčio. Tačiau ne visi suspėja apsirūpinti šiomis prekėmis. Tada, nesugebėdami užvesti šalčio įveikto automobilio, žmonės į pagalbą kviečiasi kaimynus ar techninės pagalbos darbuotojus, taip pat į darbą vyksta taksi.

Degalinių žiemos prekių penketukas

„Lukoil Baltija“ degalinių tinklo atstovė spaudai Karolina Kažukauskaitė aiškino, kad per šalčius populiariausiomis tarp vairuotojų tampa šios prekės: aušinimo skystis, neužšalantis langų valymo skystis, akumuliatoriai, benzino ir dyzelino priedai, saugantys nuo užšalimo, įvairios priemonės nuo spynų ir durelių užšalimo. „Ši diena dar nesibaigė, taigi populiariausios prekės išskirti negalime, tačiau ji tikrai bus iš šio penketuko“, – tikino K.Kažukauskaitė.

O „Lietuva Statoil“ rinkodaros departamento direktorė  Daiva Jokšienė teigė, kad jau nuo spalio mėnesio atvėsus orams padidėjo susidomėjimas neužšalančiais langų stiklų plovikliais, o šią savaitę prasidėjus tikrajai žiemai vairuotojai labiau perka sniego gremžtukus, akumuliatoriaus žnyples ir akumuliatorius.

Į prekybos centrą – laidų, akumuliatorių ir kastuvų

„Žieminių“ automobilininkų prekių paklausą pajuto ir didieji prekybos centrai.  Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė ryšiams su visuomene Raminta Stanaitytė-Česnulienė sakė, kad atšalus orams šoktelėjo automobilių akumuliatorių laidų paklausa. Pirkėjai taip pat ieško valiklių, skirtų sniegui ir ledui nuo stiklo valyti.

„Taip pat išaugo pirštinių pardavimai“, – sakė R.Stanaitytė-Česnulienė. Tuo tarpu „Maxima LT“ atstovė spaudai Renata Saulytė, tikino, kad tokių dalykų kaip pirštinės, šalikai, kepurės pardavimai neauga. Esą žmonės jau būna šiais šiltais aksesuarais apsirūpinę iš anksto.Toks pakilimas būna kiekvienais metais, jei lygintume su pernai – tai tada dar daugiau darbo buvo. Staigus atšalimas įveda sumaištį – šiandien iškvietimų buvo kaip gerais laikais, – kalbėjo R.Kriukovas

„Žmonės perka akumuliatorius“, – sakė R.Saulytė. O prekybos tinko „IKI“ atstovas spaudai Valdas Lopeta pridėjo, kad spustelėjus šalčiui ūgteli gremžtukų stiklui, neužšalančio aušinimo skysčio paklausa.

Tačiau „Maxima LT“ atstovė pažymėjo, kad didžiausias sąmyšis kyla iškritus pirmam sniegui. Tada žmonės suskumba pirkti įvairių žiemos prekių, pradedant kastuvais, baigiant rogutėmis. „Pernai pasnigus ir atšalus žmonės net druskos daugiau pirko ir patys barstė“, – sakė R.Saulytė.

Taksi – pelningas metas

„Martono taksi“ direktorius Ričardas Kriukovas teigė, kad antradienį taksi iškvietimų buvo apie 30 proc. daugiau lyginant su kitais antradieniais. „Toks pakilimas būna kiekvienais metais. Jei lygintume su pernai – tada dar daugiau darbo buvo. Staigus atšalimas įveda sumaištį – šiandien iškvietimų buvo kaip gerais laikais“, – kalbėjo R.Kriukovas. Kiek klientų kreipėsi, jis pasakyti negalėjo, nes suvestinės bus daromos tik dienos pabaigoje.

Jis tikisi, kad toks taksi paslaugų poreikis išliks dar keletą savaičių –  iki sausio pradžios. „Bus šalta, taip pat metų pabaigoje visada išauga taksi paklausa. Kritimą prognozuočiau apie sausio dešimtą“, – teigė „Martono taksi“ vadovas.

Kitos taksi firmos „Ekipažo“ operatorė Andžela teigė, kad antradienį darbo padaugėjo dvigubai. „Ryte daugiau iškvietimų buvo į naujus rajonus – Pašilaičius, Justiniškes, o po pietų – iš centro, senamiesčio. Žmonės jau namo iš darbo važiuoja“, – kalbėjo pašnekovė. Ji aiškino, kad taksi iškvietimų padaugėja visada, kai tik smarkiau pašala – šiemet niekas nepasikeitė.

Problemos – ir seniems, ir naujiems automobiliams

Taip pat išaugo techninės pagalbos poreikis – pasak „Martono taksi“ vadovo, sulaukta per 50 proc. daugiau iškvietimų. „Gyventojai turi daug senų automobilių, kurie dėl šalčio neužsiveda, o naujų automobilių savininkams kyla problemų su elektriniais įrenginiais“, – kalbėjo R.Kriukovas.

Jis teigė, kad dažniausiai šaltu metu gyventojai kreipiasi dėl to, kad neužsikuria automobilio varikliai, išsikrauna akumuliatoriai, neveikia šildymo sistemos.

Tačiau kitos techninę pagalbą teikiančios įmonės „Rudoji meška“ vadovas Rimvydas Rimšelis teigė, kad jei užsakymų ir padaugėjo, tai labai nežymiai. „Gal pas kitus ir aktyviau kreipėsi, į mus tai ne“, – kalbėjo R.Rimšelis. Esą daugiausiai problemų gyventojams sukelia automobilio užvedimas.

„Tokia pagalba nėra mūsų pagrindinis užsiėmimas – mes daugiau vežame automobilius į servisus, padedam dėl numerių susitvarkyti“, – teigė „Rudosios meškos“ vadovas.

Praėjusią žiemą 15min.lt jau mokė, kaip šaltą rytą užvesti automobilį. Dar kartą pakartojame patarimus:

1.Būtinai išminkite sankabą ir išjunkite bėgį. Taip sutaupysite sukimo energijos.

2. Jei jūsų automobilį varo dyzelinis variklis, iš pradžių kelis kartus pasukdami raktelį pašildykite žvakes. Tik po to bandykite vesti variklį.

3. Visais atvejais nebandykite „pjauti“ starterio ir „žudyti“ akumuliatoriaus. Užvedimo periodai turėtų būti trumpi, vos po 3–5 sekundes. Jei nepavyko, duokite akumuliatorių baterijoms minutę kitą atsigauti. Be to, trumpi starterio sukimo periodai išjudins sustingusį tepalą.

4. Išjunkite visus įmanomus elektros imtuvus: langų vėjelį, netgi radiją.

5. Įsiklausykite į starterio garsą: jei sūkiai silpni, spidometro apšvietimas blankus, o starteris vos pasuka variklio alkūninį veleną, nebekankinkite automobilio. Gali būti, kad jūsų akumuliatorių baterija išsikrovė dėl senumo. Tačiau tokios bėdos priežastis gali būti ir gedimas elektros sistemoje, kuro įpurškimo sistemoje.

6. Jei prireikia skubiai važiuoti, o akumuliatorius yra išsikrovęs, vairuotojai dažniausiai jį įkrauna kito automobilio akumuliatoriaus laidais, vadinamaisiais krokodilais. Bet tai nėra pats geriausias būdas, nes susidaro dideli srovės svyravimai, kurie gali rimtai pakenkti visai elektros sistemai. Tokiais atvejais akumuliatorių geriau išimti iš automobilio ir pastatyti šalia, tada nuo jo krauti.

7. Ar galima užvesti automobilį buksyruojant? Galima, jei jis su mechanine pavarų dėže. Tačiau tokiu atveju kyla du pavojai. Nepamirškite, kad kelias slidus, todėl, vos bandysite užvesti variklį iš eigos, automobilis gali užsiskersuoti. Be to, jei pro apšalusius langus blogai matysite, gali kilti avarinė situacija. Todėl imkitės visų įmanomų atsargumo priemonių.

8. Visuomet, o ypač žiemą, netaupykite kurui. Nepirkite pigesnio kontrabandinio, nepilkite iš statinių (nuosėdos gali užkišti filtrą). Jei jūsų automobilis nebe pirmos jaunystės, šalčiams ruoškitės iš anksto: laiku keiskite kuro ir oro filtrus, į degalus pilkite specialių priedų, kurie padės atšalus orams.

9. Prieš žiemą būtinai keiskite variklio ir transmisijos alyvą (nebent gamintojas rekomenduotų kitaip). Taupyti uždegimo žvakėms ir laidams taip pat nepatartina. Nekokybiška instaliacija ne tik sukels rūpesčių. Nuo elektros išlydžio gali kilti gaisras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Ana ir Jadvyga, dainuojančios lietuviškai: istorija ant suoliuko

Mokslas.IT

Reklamos auka: vandeniui atsparus „iPhone 7“ sušlapęs sugedo, bet jo niekas netaiso

Aktualu

V.Putinas ir A.Merkel po susitikimo rado priežasčių šypsotis

Gyvenimas

Gyvenimas ant tiksinčios bombos: Devidui vėžys diagnozuotas tik dėl mamos atkaklumo

Gazas

Naujas pasiūlymas: vairuotojus nori priversti susimokėti už stovėjimą spūstyje

24sek

Lietuviška pasaka: kaip programuotojas iš mėgėjų lygos įšoko į Italijos krepšinio elitą

Vardai

46-erių Benas Affleckas susitikinėja su perpus jaunesne „Playboy“ mergina Shauna Sexton

15min recenzija Kultūra

Institucinis garažas. Dano Aleksos „Titanikas“ VDA parodų erdvėje

Verslas

Ant prekystalio – uždaromos mokyklos: vieną jų bandys parduoti jau 18-tą kartą

Gazas

Nauja tvarka tarpmiestiniuose autobusuose, kurią vairuotojas primins net tris kartus

Vardai

Kas yra laimė? Vasariškas vakarėlis Vilniuje subūrė laimingus žmones

Maistas

Norite „skaniai“ nufotografuoti patiekalą? 5 patarimai, kurie pravers

Gyvenimas

Kai seksualiniu priekabiavimu apkaltintos moterys: #MeToo istorijų pamokos

Mokslas.IT

JAV karinės pajėgos pasitelks voratinklius, kurie gali būti tvirtesni už plieną

Vardai

S.Grafininos nužudymu įtariamo N.Westo suėmimą pratęsęs teisėjas: „Tai neeilinė, rezonansinė byla“

Vardai

K.Meschino širdį užkariavęs vaikinas – praeityje žinomo mafiozo R.Daškevičiaus sūnus

Vardai

Ali ir Patricija Gadžijevai laukia šeimos pagausėjimo: „Meilė kuria stebuklus“

Aktualu

Zoologijos sodo prižiūrėtojai akylai stebi, kad invaziniai gyvūnai neištrūktų į laisvę

Gyvenimas

Europoje rekordiškai sergama tymais

Aktualu

Kaimą Sibire nori pavadinti „Sirija“, kad galėtų prašyti humanitarinės pagalbos

Naujienos

Ana ir Jadvyga, dainuojančios lietuviškai: istorija ant suoliuko

Mokslas.IT

Reklamos auka: vandeniui atsparus „iPhone 7“ sušlapęs sugedo, bet jo niekas netaiso

Aktualu

V.Putinas ir A.Merkel po susitikimo rado priežasčių šypsotis

Gyvenimas

Gyvenimas ant tiksinčios bombos: Devidui vėžys diagnozuotas tik dėl mamos atkaklumo

Gazas

Naujas pasiūlymas: vairuotojus nori priversti susimokėti už stovėjimą spūstyje

24sek

Lietuviška pasaka: kaip programuotojas iš mėgėjų lygos įšoko į Italijos krepšinio elitą

Vardai

46-erių Benas Affleckas susitikinėja su perpus jaunesne „Playboy“ mergina Shauna Sexton

15min recenzija Kultūra

Institucinis garažas. Dano Aleksos „Titanikas“ VDA parodų erdvėje

Verslas

Ant prekystalio – uždaromos mokyklos: vieną jų bandys parduoti jau 18-tą kartą

Gazas

Nauja tvarka tarpmiestiniuose autobusuose, kurią vairuotojas primins net tris kartus

Vardai

Kas yra laimė? Vasariškas vakarėlis Vilniuje subūrė laimingus žmones

Maistas

Norite „skaniai“ nufotografuoti patiekalą? 5 patarimai, kurie pravers

Gyvenimas

Kai seksualiniu priekabiavimu apkaltintos moterys: #MeToo istorijų pamokos

Mokslas.IT

JAV karinės pajėgos pasitelks voratinklius, kurie gali būti tvirtesni už plieną

Vardai

S.Grafininos nužudymu įtariamo N.Westo suėmimą pratęsęs teisėjas: „Tai neeilinė, rezonansinė byla“

Vardai

K.Meschino širdį užkariavęs vaikinas – praeityje žinomo mafiozo R.Daškevičiaus sūnus

Vardai

Ali ir Patricija Gadžijevai laukia šeimos pagausėjimo: „Meilė kuria stebuklus“

Aktualu

Zoologijos sodo prižiūrėtojai akylai stebi, kad invaziniai gyvūnai neištrūktų į laisvę

Gyvenimas

Europoje rekordiškai sergama tymais

Aktualu

Kaimą Sibire nori pavadinti „Sirija“, kad galėtų prašyti humanitarinės pagalbos

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min