2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

SAM atstovė: Lietuva turistams iš Kinijos taikys priemones, dėl kurių bus sutarta ES lygiu

Lietuva neplanuoja turistams iš Kinijos įvesti išskirtinių priemonių dėl koronaviruso ir taikys tokias, dėl kurių bus sutarta Europos Sąjungos (ES) lygiu, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.
Vilniaus oro uostas
Vilniaus oro uostas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Turėjome praėjusią savaitę sušauktą ES sveikatos saugumo posėdį, kalbant apie situaciją Kinijoje, ir šiandien vėl turėsime posėdį, kur jau konkretesnes rekomendacijas planuojama parengti dėl atsako priemonių. (...) Ką visos Europos valstybės sako, kad koordinuotas atsakas gali duoti geriausia efektą nei pavienių šalių taikomis priemonės, todėl mes esame už tai, kad koordinuotai Europos lygiu būtų nuspręsta, kokios priemonės galėtų būti taikomos“, – antradienį LRT sakė G.Megelinskienė.

Ji pažymėjo, kad Kinijoje nustatomi COVID-19 variantai, kurie Europoje jau plito anksčiau arba plinta šiuo metu, nėra naujų pavojingų atmainų, o imunizacijos lygis Bendrijoje pakankamai aukštas, tad išskirtinių priemonių atvykstantiems taikyti nereikėtų, nors tam tikri reikalavimai bus svarstomi.

„Sveikatos sistemos pakankamai pasirengusios galimam atvejų didėjimui, todėl kažkokių ypatingų papildomų priemonių imtis nereikėtų, tačiau šiandien manome, kad vyks varstymai dėl tokių priemonių kaip kaukės atvykstant į Europą, galbūt ir testai bus svarstomi“, – sakė SAM atstovė.

Ji teigė, kad ribojimus turistams iš Kinijos ko kas yra nustatę nedaug Europos valstybių.

„Praėjusią savaitę buvo tik Italija įvedusi ribojimus, testus gyventojams, atvykstantiems iš Kinijos, šią savaitę dar, oficialiais duomenimis, ir Prancūzija yra įvedusi ribojimus, o bendrai koordinuotas (ES) atsakas bus aptartas šiandien ir rytoj planuojamas posėdis, kur oficialiai priimtos rekomendacijos dėl keliautojų, atvykstančių iš Kinijos“, – informavo G.Megelinskienė.

Šiuo metu keliolika šalių yra nustačiusios naujas kelionių taisykles turistams iš Kinijos, nes daugiausiai gyventojų turinčioje pasaulio šalyje po sprendimo sušvelninti griežtus apribojimus dėl viruso padaugėjo užsikrėtimų COVID-19.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min