Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 8d. 17:25 , Atnaujinta: 2021 sausio 8d. 19:40

SAM aiškinsis situaciją: tarp įtartinai paskiepytų Žalgirio klinikoje – žymaus politiko dukra ir žentas

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19

Šią savaitę nuo COVID-19 paskiepijus keletą su Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika darbo sutarčių neturinčių VU Odontologijos instituto dėstytojų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako, kad šiuo atveju tokie darbuotojai negalėjo būti skiepijami.

„Asmenys, kurie skiepijimo metu nėra asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai – su įstaiga susiję darbo santykiais, teikiantys stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams arba dirbantys skubiosios medicinos pagalbos skyriuje arba darbuotojai, teikiantys skubias stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, negali būti skiepijami kaip asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai“, – rašoma BNS penktadienį pateiktame atsakyme.

Ministerijos teigimu, pirmiausia prioriteto tvarka privalo būti skiepijami medikai, dirbantys su COVID-19 pacientais, taip pat skubiosios pagalbos skyrių darbuotojai ir darbuotojai, teikiantys skubias stacionarines gydymo paslaugas, bei savanoriai, kurie gydymo įstaigose padeda medikams ne trumpiau kaip 16 valandų per dvi savaites iš eilės.

Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS teigė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europaralmentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, kuri BNS teigė, kad dirba klinikoje.

Skiepo sulaukė ir jos vyras Tomas Linkevičius, kartu su ja dirbantis privačioje odontologijos klinikoje, taip pat kitapus Žalgirio klinikos privatų kabinetą turintis Vytenis Almonaitis ir šiuo metu pensijoje esanti buvusi Odontologijos instituto direktorė profesorė Irena Balčiūnienė.

Šie dėstytojai, anot V.Pečiulienės, nebūtų buvę paskiepyti, jeigu įstaiga nebūtų sulaukusi pakankamo kiekio vakcinos dozių.

Penktadienį vakare BNS paskelbė, kad SAM aiškinsis situaciją Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje dėl skiepijimo COVID-19 vakcina.

„Atsižvelgdamas į viešoje erdvėje paskelbtą informaciją, ministras atkreipė dėmesį, kad yra pažeisti skiepijimo COVID-19 vakcina prioritetai, nustatyti ministro įsakymu“, – BNS sakė ministro patarėja Aistė Šuksta.

„Ministerijos specialistams pavesta surinkti visą viešą informaciją apie galimą pažeidimą Žalgirio klinikoje, taip pat bus kreiptasi į ją su prašymu paaiškinti, kodėl buvo priimtas sprendimas skiepyti žiniasklaidoje nurodytus asmenis, bei pateikti kitą su tuo susijusią informaciją“, – pridūrė ji.

A. Dulkys siunčia žinią ir kitų gydymo įstaigų medikams – panašūs atvejai ateityje nebus toleruojami.

„Ministras nori atkreipti dėmesį, jog šalyje paskelbta ekstremalioji situacija ir karantinas. Tokie ir panašūs su skiepijimo COVID-19 vakcina susiję atvejai, jeigu jie pasitaikytų ateityje ministerijai nepavaldžiose sveikatos priežiūros įstaigose, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovas, atsižvelgdamas į pažeidimo pobūdį ir mastą, galėtų pavesti savivaldybės administracijai atlikti atvejo tyrimą ir spręsti dėl galimybės kreiptis į teisėsaugos instituciją“, – teigė ministro patarėja.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min