Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 10d. 18:55

SAM: daugėja COVID-19 taisyklių pažeidimų viešajame transporte

Vilniaus senamiestis
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Troleibusas
Jau antrą savaitę iš eilės matomas didėjantis nusižengimų viešajame transporte skaičius, pastebi ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę vykdančios institucijos.

Kaip penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), dauguma pažeidimų yra susiję su kaukių dėvėjimu. Tuo tarpu nusižengimų įmonėse ar įstaigose, aptarnaujančiose tik asmenis, turinčius galimybių pasą, nenustatyta.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui apie ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę praėjusią savaitę pateikė 55 savivaldybės.

Pirmąją rugsėjo mėnesio savaitę Lietuvos savivaldybės aktyviai tikrino viešojo transporto dalyvius. Iš viso atlikti 1885 patikrinimai, nustatyti 355 pažeidimai – dvigubai daugiau nei savaitę prieš tai.

Taip pat tikrintas laisvalaikio ir pramogų sektorius. Iš 37 patikrintų subjektų, 6-iuose nustatyti pažeidimai. Patikrinus 358 turgavietes ir lauko prekybos vietas, vienoje buvo nesilaikoma šiuo metu taikomų ribojimų.

54 savivaldybės tikrino, kaip asmenys laikosi izoliacijos. Iš viso patikrinti 1114 iš užsienio atvykusių asmenų, nustatyti keturi nusižengimai dėl izoliacijos taisyklių nesilaikymo.

Taikomų apribojimų kontrolę vykdė ir Policijos departamentas. Per savaitę nebuvo nustatytas nė vienas kaukių dėvėjimo pažeidimas. Policijos tikrino ir saviizoliacijoje esančius asmenis – iš viso atlikti 1396 patikrinimai, nustatyti septyni pažeidimai. Pažeidėjams surašyti administracinių pažeidimų protokolai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, vykdydami atitinkamų įstaigų kontrolę, 114-oje viešojo maitinimo įstaigų nustatė keturis pažeidimus, o prekybos maisto produktais vietose (tikrinti 59 subjektai), veterinarijos praktikos veiklos (tikrintas 1 subjektas) ir prekybos veterinarinėmis priemonėmis (tikrinta 10 subjektų) vietose jokių nusižengimų fiksuota nebuvo.

Per praėjusią savaitę Nacionalinis visuomenės sveikatos centras patikrino 108 ūkio subjektus. Iš jų trys veiklą vykdė, nesilaikydami ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų. Patikrinus du grožio paslaugas teikiančias įmones, du sporto klubus, aštuonias apgyvendinimo paslaugas teikiančias įstaigas, dvi vaikų neformaliojo švietimo paslaugas teikiančias įstaigas, vieną laisvalaikio ir (ar) pramogų erdvę ir vieną kino teatrą, pažeidimų nenustatyta. Veikla šiose įstaigose buvo vykdoma tik su galimybių pasu.

Atlikus 92 patikrinimus įstaigose, teikiančiose savo paslaugas tiek turintiems, tiek neturintiems galimybių paso asmenims, buvo nustatyti trys pažeidimai, susiję su darbuotojų periodiniu testavimu. Vienas iš jų – socialines paslaugas teikiančioje įstaigoje, kiti du – sveikatos priežiūros įstaigose. Visais atvejais buvo pradėtos administracinių nusižengimų teisenos.

Kaip ir kiekvieną savaitę NVSC specialistai tikrino atliekamą privalomą periodinį testavimą. Iš viso patikrinti 74 ūkio subjektai: 25 asmens sveikatos priežiūros įstaigos, 28 formalaus ir neformalaus švietimo įstaigos, 13 socialinių paslaugų įstaigų, 8 vaistinės. Daugiau pažeidimų, be pirmiau minėtojo periodinio testavimo tvarkos nesilaikymo, nerasta.

Nepaisantiesiems operacijų vadovo sprendimų gali grėsti baudą nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min