Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 2d. 12:49 , Atnaujinta: 2017 lapkričio 2d. 14:28

Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius išmestas už „Pontem“ kavinę ir nuotykius su ligoninės visureigiu

Valentinas Mačiulis
rvpl.lt ir 15min nuotr. / Valentinas Mačiulis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į daugybinius teisės aktų pažeidimus, ketvirtadienį iš pareigų atšaukė VšĮ Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorių Valentiną Mačiulį ir nutraukė jo darbo sutartį.

Ministerija teigia nustačiusi, kad ligoninės vadovas, neturėdamas tam teisės, neatlygintai perdavė naudoti valstybės turtą tretiesiems asmenims, ilgalaikį materialųjį turtą išnuomojo ne konkurso būdu bei pažeidė Valstybės materialiojo turto viešo nuomos konkurso organizavimo taisykles.

SAM atlikto tyrimo metu nustatyta, kad ligoninės direktorius 2013 m. birželį sudarė maitinimo paslaugų pirkimo sutartį su įmone „Pontem“ ir ta pačia sutartimi perdavė neatlygintai naudotis 593,21 kv. m bendro ploto patalpas.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad pati ligoninė šių patalpų nė nevaldė, tik buvo gavusi panaudos būdu. Todėl V.Mačiulis negalėjo net organizuoti konkurso dėl turto nuomos, o tai daryti galėjo tik Sveikatos apsaugos ministerija.

lsveikata.lt nuotr./Valentinas Mačiulis
lsveikata.lt nuotr./Valentinas Mačiulis

Nesudariusi nuomos sutarties su „Pontem“ ligoninė vis dėlto pagalvojo apie tai, kad įmonė naudosis vandeniu ir šildymu, todėl sudarė sutartis ir 2015 m. gavo 61 tūkst., o 2016 m. 74 tūkst. eurų pajamų. Keliamas klausimas – ar komunalinių paslaugų apmokėjimas eksploatuojant patalpas gali būti ligoninės pajamos už neatlygintai naudotis „Pontem“ perduotą naudotis valstybės turtą, nes Respublikinė ligoninė neturi licencijos teikti elektros tiekimo, vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, bei dujų tiekimo licencijų.

Ligoninės direktoriui buvo pavesta spręsti žalos atlyginimo klausimą ir informuoti Sveikatos apsaugos ministeriją. Atsakymas, kaip teigia ministerija, nepateiktas.

Nupirktas automobilis „Hyundai SantaFe“ (visureigis), nepritaikytas teikti sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau įsigijus automobilį buvo įmontuota navigacinė sistema-magnetola už 3765 eurus.

Ligoninės visureigiu naudojosi it nuosavu

Anot SAM, rugsėjį taip pat paaiškėjo, kad direktorius asmeninėms reikmėms naudojo ligoninės vardu naujai įsigytus automobilius.

Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė nurodo turinti šešis tarnybinius lengvuosius automobilius: „Hyundai H-1“, „Škoda Octavia“, „Peugeot Expert“, „Hyundai SantaFe“, „Mazda 6“ ir „Toyota Avensis“. Pastarasis automobilis įsigytas tik pernai. Įmonei „Mototoja“ ligoninė už 2015 m. gamybos „Toyota“ sedaną sumokėjo beveik 18 tūkst. eurų.

2017 m. birželį ministerija gavo informacijos, kad ligoninei priklausantis „Hyundai SantaFe“, kuriuo naudojasi vadovas, galėjo savaitgalį būti pakliuvęs į eismo įvykį, tačiau patvirtinti šios informacijos nepavyko.

SAM Audito skyriaus vadovas Vytenis Gudelis nesugebėjo nustatyti, ar įstaigai priklausantis automobilis, kuriuo naudojasi vadovas, vis tik pateko į auto įvykį, savaitgalį, ne darbo metu, ar ne, ir kas jį vairavo.

Vis dėlto dabar SAM komisija nustatė, kad tarnybinis automobilis „Hyundai SantaFe“ ligoninės reikalais nebuvo naudojamas, bet buvo naudojamas ir ne darbo metu, ir visoje Lietuvoje. Automobilio apgadinimo faktas neregistruotas policijoje, draudimo įstaigose ir nebuvo nustatinėjamas kaltasis asmuo žalai atlyginti.

Tačiau remontuotas jis ligoninės direktoriaus V.Mačiulio pasirašytų leidimų pagrindu ir ligoninės lėšomis. Remontui išleisti 6 tūkst. eurų. Taip pat ligoninės lėšomis automobilio bakas buvo savaitgaliais pildomas degalais. Tam išleisti 459 eurai.

„Nupirktas automobilis „Hyundai SantaFe“ (visureigis), nepritaikytas teikti sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau įsigijus automobilį buvo įmontuota navigacinė sistema-magnetola už 3765 eurus. Automobilis buvo įsigytas už 28,7 tūkst. eurų be PVM“, – atskleidžia ministerijos tyrimas.

Taip pat tyrimo metu buvo gauta Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvada, kuri patvirtino, kad ligoninės vadovas pažeidė ir Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas dėl viešojo intereso naudojant įstaigos turtą asmeninėms reikmėms.

Žalos atlyginimo reikalaus iš buvusio vadovo

Anot ministerijos, V.Mačiulio padarytos žalos dydis gali siekti daugiau kaip 127 tūkst. eurų: valstybei padaryta žala – apie 82 tūkst. eurų, o ligoninei – apie 45 tūkst. eurų.

Ministerija teigia iš V.Mačiulio sieksianti žalos atlyginimo.

Visi neskaidrūs sprendimai turėjo būti lydimi ir vadovo komandos tyliu pritarimu.

„Akivaizdu, kad tokie sistemingi ir paprastiems žmonėms tarsi ne itin matomi nusižengimai, daromi įstaigos vadovo, kuriam turi būti keliami ir itin aukšti reikalavimai ir elgesio standartai, tapo vientisa nesąžiningos veiklos sistema. Visi atvejai tik iliustruoja, kaip plačiai galima piktnaudžiauti patikėtomis teisėmis. Dar blogiau, kad visi neskaidrūs sprendimai turėjo būti lydimi ir vadovo komandos tyliu pritarimu“, – pranešime žiniasklaidai cituojama sveikatos apsaugos ministro patarėja korupcijos prevencijos klausimais Nendrė Černiauskienė.

Ji priduria, kad dėl „išsikerojusio šešėlio ir sistemoje dirbančių žmonių susitaikymo tiek su situacija, tiek su vadovų piktnaudžiavimais“, lėšos nepasiekia eilinių gydytojų.

SAM teigimu, V.Mačiulio veiklos tyrimus atliko tiek veiklą kontroliuojantys skyriai, tiek atskiri darbuotojai: SAM Turto valdymo ir ūkio skyrius, Vidaus audito skyrius, Teisės skyrius. Tyrimus koordinavo korupcijos prevencijos specialistų komanda.

Vilniaus psichiatrijos ligoninė 15min nurodė, kad V.Mačiulis šiuo metu serga ir nuo pirmadienio turi nedarbingumo lapelį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min