Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 2d. 16:43

SAM ragina gydymo įstaigas deklaruoti ne tik sandorius, bet ir gaunamą paramą

Karantino metu SAM darbuotojai dirba ministerijoje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Sveikatos apsaugos ministerija

Vieningai suvaldant naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmes, padaugėjo ne tik sandorių, siekiant įsigyti asmens apsaugos priemonių medikams ir pacientams, bet ir gaunamos paramos atvejų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), pabrėždama visuomenės sutelktumą ir verslo socialinės atsakomybės svarbą, gydymo įstaigoms primena, kad labai svarbu tinkamai deklaruoti ne tik sandorius, bet ir iš verslo gautą paramą.

Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

SAM Asmens sveikatos departamento direktorės, laikinai vykdančios kanclerio funkcijas Odetos Vitkūnienės teigimu, krizinė situacija parodė, kokia susitelkusi ir vieninga yra mūsų visuomenė, tačiau net ir ekstremalios situacijos metu neturi būti laisviau žiūrima į gaunamos paramos deklaravimą.

„Medikų bendruomenei tenka didžiulis krūvis apsaugant Lietuvos žmones – jų sveikatą ir gyvybę. Labai džiaugiamės atsakingu visuomenės, taip pat ir verslo, požiūriu bei pastangomis prisidėti prie kovos su koronaviruso infekcijos pasekmėmis. Vis dėlto, negalime palikti vietos nepagrįstoms interpretacijoms galimą paramą vertinti kaip naudos siekį ateityje, todėl aiškumas ir atvirumas būtinas", – sako O.Vitkūnienė.

Teikiamos paramos gavėjais dažnai yra SAM ir savivaldybių pavaldume esančios gydymo įstaigos, savivaldybių administracijos įsteigti mobilieji patikros punktai. Todėl, pasikonsultavusi su kompetentingomis institucijomis (Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybine mokesčių inspekcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba), SAM siūlo paramą teikti ne medikams tiesiogiai (kaip fiziniams asmenims), o įstaigoms. Būtinai turėtų būti fiksuojamas prekių ir paslaugų neatlygintinumas. Gaunant nefinansinę paramą, rekomenduojama pasirašyti sutartį, kurioje, be kita ko, būtų nurodytos paramos teikimo ar gavimo sutarties šalys, paramos tikslas ir dalykas ir jo vertė. Jei yra galimybė, rekomenduotina paramos atveju skirti dėmesį ir paramos viešinimui.

Taip pat atsižvelgiant į Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijas, SAM pataria viešinti viešųjų pirkimų sutartis, nelaukiant teisės aktuose numatyto 15 dienų termino. Šiuo metu Lietuvoje didėjant koronaviruso infekcijos plitimui, įstaigos operatyviai turi įsigyti medicininę įrangą ir apsaugos priemones, kurios dažnai perkamos neskelbiamų derybų būdu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min