Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2020 08 31

SAM ragina tinkamų patalpų izoliacijai neturinčias savivaldybes bendradarbiauti

Savivaldybės, neturinčios resursų užtikrinti tinkamų patalpų izoliacijai, turėtų bendradarbiauti su kitomis savivaldybėmis, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Atsižvelgiant į koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo patalpomis jos teritorijoje gyvenantiems žmonėms, jeigu dėl tam tikrų aplinkybių jie negali izoliuotis namuose.
Klaipėdos Jūrininkų ligoninės darbas karantino metu
Asociatyvi nuotr. / Tomo Preikšos nuotr.

Operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos priimtame sprendime nurodoma, kad, jeigu savivaldybės administracija neturi resursų ir negali įrengti visų reikalavimų atitinkančių izoliacijos patalpų, tuomet ji gali kreiptis į kitą savivaldybę dėl izoliavimo patalpų panaudojimo kartu su maitinimo ir kitų būtinų paslaugų organizavimu.

Izoliavimas taip pat gali būti organizuojamas viešbučių paskirties pastatuose, jeigu izoliuojamas žmogus sutinka už tai sumokėti.

Izoliuotiems asmenims savivaldybės administracija organizuoja maitinimą, kitų būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymą ir perdavimą iš artimųjų.

SAM teigimu, savivaldybių numatytose izoliavimo patalpose izoliuojami tik asmenys, turėję sąlytį su koronavirusu sergančiu asmeniu, sukėlėjo nešiotoju arba grįžę ar atvykę iš užsienio valstybės, tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius