Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

San Paule surengtas Lietuvos garbės konsulų regioninis suvažiavimas

San Paule surengtas Lietuvos garbės konsulų regioninis suvažiavimas.
URM nuotr. / San Paule surengtas Lietuvos garbės konsulų regioninis suvažiavimas.
Šaltinis: 15min
0
A A

San Paule surengtas Lietuvos garbės konsulų regioninis suvažiavimas Lietuvos generaliniame konsulate San Paule spalio 21 dieną įvyko regioninis Lietuvos garbės konsulų Lotynų Amerikos ir Karibų šalyse suvažiavimas.

Susitikime dalyvavo garbės konsulai iš Brazilijos, Argentinos, Urugvajaus ir Čilės, juos sveikino San Paule viešintis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius. Viceministras pabrėžė garbės konsulų ypatingą svarbą atstovaujant Lietuvai.

„Įvertinus tai, kad šiame regione neturime reziduojančių ambasadorių, jūsų darbo svarba tampa dar didesnė nei įprastai – galime sakyti, kad jūs esate mūsų ambasadoriai Lotynų Amerikos ir Karibų šalyse“, – pažymėjo pareigūnas.

Užsienio reikalų viceministras pabrėžė garbės konsulų įtaką plėtojant dvišalius Lietuvos santykius su jų rezidavimo valstybėmis, telkiant lietuvių bendruomenes ir padedant mūsų šalies piliečiams, kai jiems nutinka nelaimės ir prireikia suteikti konsulinę pagalbą, neretai neatlygintinai savo asmeninėmis lėšomis. Viceministras M.Bekešius paragino Lietuvos garbės konsulus skleisti informaciją apie Lietuvos siūlomas sąlygas plėtoti verslą ir lietuviškų prekių eksporto potencialą, siūlomas turizmo ir studijų galimybes.

Pasak pareigūno, Lietuvos universitetai ir kolegijos suteikia aukštos kokybės švietimą ir studentai iš Lotynų Amerikos ir Karibų šalių yra labai laukiami. Per suvažiavimą viceministras paragino garbės konsulus rengtis deramai paminėti Lietuvos Respublikos nepriklausomybės šimtmetį, kurį švęsime 2018 metais. Lietuvos interesams Lotynų Amerikoje ir Karibuose be finansinio atlygio atstovauja garbės konsulai Argentinoje, Brazilijoje, Čilėje, Dominikos Respublikoje, Haityje, Kolumbijoje, Meksikoje, Peru, Salvadore, Urugvajuje, Venesueloje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min