15min be reklamos
2022 11 26, 13:35

Santaros klinikos: teismai verstis medicinos praktika chirurgui K.Strupui neuždraudė

Teismai verstis medicinos praktika už kyšininkavimą nuteistam buvusiam Vilniaus universiteto ligoninės Santarų klinikų generaliniam direktoriui ir praktikuojančiam chirurgui Kęstučiui Strupui neuždraudė, jis dirba toliau, teigia Santaros klinikų administracija.
Kęstutis Strupas
Kęstutis Strupas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį už kyšininkavimą nuteistam K.Strupui, dabar klinikose jis eina Santaros klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovo pareigas, operuoja ir konsultuoja Santaros klinikų pacientus.

„Pagal viešai paskelbtą informaciją, kasacine tvarka buvo išnagrinėta byla dėl jau įsiteisėjusio nuosprendžio. Gydytojui verstis medicinos praktika nebuvo uždrausta, todėl jis toliau dirba pagal galiojančią medicinos praktikos licenciją“, – rašoma klinikų atsakyme BNS.

Trijų teisėjų kolegija paskelbė, kad nenustatė esminių Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų pažeidimų ir pripažino, kad teismai tinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą.

Šis teismo verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.

64 metų habilituoto daktaro K.Strupo baudžiamoji byla Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta antrą kartą – šįkart pagal nuteisto mediko kasacinį skundą.

Žinomas chirurgas teismo prašė panaikinti jam nepalankius teismų sprendimus ir bylą jam nutraukti.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2020 metų kovą mediką pripažino kaltu dėl smulkaus kyšininkavimo ir skyrė jam 5 tūkst. eurų baudą. Pacientė pripažinta kalta dėl smulkaus papirkimo, jai skirta 4,5 tūkst. eurų bauda.

Pavasarį Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba buvo panaikinusi K.Strupo chirurgo licenciją, tačiau vėliau medikui buvo išduota nauja licencija pagal tą pačią turimą jo profesinę kvalifikaciją.

„Gydytojas gali teisėtai verstis medicinos praktika asmens sveikatos priežiūros įstaigose“, – rašoma tarnybos atsakyme BNS.

Neseniai buvo pranešta, kad K.Strupas vadovavo kepenų transplantacijos komandai iš neplakančios širdies donoro.

Medikas yra dirbęs chirurgu Vokietijoje, stažavosi Švedijos, Taivano, Prancūzijos, Ispanijos klinikose. Grįžęs į Lietuvą 2002 metais buvo paskirtas Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centro direktoriumi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min