Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 8d. 15:00

Santaros klinikose pradėtas medikų skiepijimas trečiąja vakcinos doze

Santaros klinikų medikas, 3-ji dozė
Santaros klinikų nuotr. / Santaros klinikų medikas, 3-ji dozė
Rugsėjo 8-ąją Santaros klinikose pradėta medikų revakcinacija sustiprinančiąja Pfizer ir BioNTech gamintojo Comirnaty vakcinos doze tokia pačia prioritetine tvarka, kaip ir pirmojo skiepijimo metu. Šiandien numatyta paskiepyti 140 medikų, rašoma pranešime spaudai.

Pasak Santaros klinikų direktorės valdymui Jolitos Jakutienės, pirmiausia bus skiepijami dirbantieji COVID-19 padaliniuose, priėmimo-skubios pagalbos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose, – būtent tie, kurie pirmieji buvo paskiepyti 2020 metų gruodžio mėnesį. „Santaros klinikose, atliekant antikūnų testus, buvo pastebėta, kad antikūnų titras mažėja, todėl sustiprinančiosios dozės medikai labai laukė: ji leis jiems jaustis labiau užtikrintiems, o pacientai bus saugesni“, – sakė J.Jakutienė.

Pagal prioritetų sąrašą su pirmaisiais taip pat bus skiepijami Vaikų onkohematologijos, suaugusiųjų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro medikai, taip pat dirbantys chirurgijos profilio skyriuose, o vėliau ir kitų skyrių medikai.

Taip pat bus vakcinuojami profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir aukštųjų mokyklų studentai, ligoninėje atliekantys praktinį ar klinikinį mokymą, dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat asmenys, ligoninėje vykdantys savanorišką veiklą, kitų juridinių asmenų darbuotojai, ligoninėje teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas, turintys sąlytį ir būnantys patalpose, kuriose lankosi pacientai.

Darbuotojai vakcinuojami praėjus ne mažiau nei 180 dienų (6 mėnesiams) po antrosios vakcinos dozės. Šiomis dienomis revakcinuojami darbuotojai praėjus beveik 8 mėnesiams nuo antrosios vakcinos dozės ir ypač džiaugiasi galimybe gauti sustiprinamąjį skiepą.

Pasak gydytojo anesteziologo-reanimatologo Albino Kalimavičiaus, „mes pirmieji buvome paskiepyti, šiandien mūsų antikūnų titras yra nukritęs, reikia pastiprinimo, todėl natūralu, kad pirmieji paskiepyti pirmieji ir gauname trečiąjį skiepą“.

Jo kolega gydytojas anesteziologas-reanimatologas Šarūnas Judickas džiaugėsi, kad dėl šio skiepo medikai vėl galės jaustis saugūs.

COVID-19 II skyriaus vyresnioji slaugytoja – slaugos administratorė Virginija Savickienė taip pat labai laukė šio skiepo. „Jis – labai reikalingas, todėl ir džiaugiamės, kad sulaukėme jo rugsėjo mėnesį“, – sakė ji.

Jaunas medikas, dirbantis reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje prisipažino, kad jam labai svarbu, jog pagaliau jis ramiai galės bendrauti su savo seneliais ir artimaisiais.

Gintautas Kėkštas, I reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas, sakė esąs laimingas kaip niekad ir pridūrė, kad jis ir jo kolegos laukė revakcinacijos „tarsi manos iš dangaus“.

Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja vaikų ligų gydytoja dr. Inga Ivaškevičienė itin akcentavo savo pacientų saugumą. „Vertinant statistinius duomenis, matyti, kad medikų sergamumas auga, o ankstesnė patirtis rodo, kokių pasekmių galime sulaukti, jei nesiskiepijama. Mes, vaikų ligų gydytojai, ypač jaučiame atsakomybę dėl savo pacientų – juk kai kurių dėl amžiaus net ir negalima skiepyti, todėl jų saugumu turi pasirūpinti tie, kas yra šalia“, – sakė ji po trečiosios dozės įskiepijimo.

Skiepijamuosius po vakcinacijos stebėjo šeimos medicinos centro medikai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min