Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šapauskas: užpilkime ant Kuršių nerijos salietros! (nuotraukos)

Judėjimo „Už gamtą“ akcija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Judėjimo „Už gamtą“ akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Geriausiu metų režisieriumi pripažintas Gintaras Varnas, muzikantas Rimas Šapauskas, kunigas Ričardas Doveika, žurnalistas Vytaras Radzevičius ir kiti judėjimo „Už gamtą“ nariai antradienį prie Vyriausybės kovojo už žvirblinius pelėdžiukus ir kitus paukščius, jau antrą kartą reikalaudami drausti medžių kirtimus per paukščių perėjimą.

„Mes pradėjome judėjimą praėjusią vasarą, kai pašiurpome nuo vandalizmo, kuris vyksta Lietuvos miškuose, – tiesiog nebegalėjome tylėti. Tai jau antra mūsų akcija, beldžianti į kurčias valdžios ausis. Man labai liūdna, bet miškų ūkis nesaugo miškų, o tiesiog juos naudoja kaip naudingąją iškaseną. Jie skaičiuoja ne miškus, o medienos kubus. Esu be galo nusivylęs šia valstybe, jos valdžia", – prisipažino režisierius, vienas judėjimo steigėjų G.Varnas, save vadinantis ornitologu mėgėju.

Užteks „cackintis“ su tais miškais ir paukščiais! Iškirskime visus miškus „nafik“. Ant Kuršių nerijos siūlau užpilti salietros, išasfaltuoti ir prisodinti genetiškai modifikuotų medžių – kad paukščiai niekada į ją nebeatskristų!Rudenį judėjimas siūlė Aplinkos ministerijai į naują Miškų kirtimo taisyklių projektą įtraukti nuostatą, draudžiančią kirsti medžius nuo kovo 1-osios iki liepos 1 d. Tada su Aplinkos ministerijos vadovais buvo  apsitarta dėl kompromiso – nekirsti miškų nors du pavasario mėnesius. Deja, rinkimų  susitarimai liko neišpildyti.

„Judėjimas „Už gamtą“ kviečia: nenurimkime ir neleiskime iš mūsų atimti žvirblinių pelėdžiukų, – susirinkusius miestelėnus V.Kudirkos aikštėje kvietė judėjimo „Už gamtą“ vadovas Algirdas Knystautas. – Sprendimas  riboti kirtimus negali būti atidėliojamas. Antraip tiesiog neliks ką saugoti.“

Aktorius ir muzikantas R.Šapauskas beviltišką miškų ir jų gyventojų situaciją iliustravo drastiškai kviesdamas ir toliau juos be gailesčio naikinti.

„Mieli žmonės, užteks „cackintis“ su tais miškais ir paukščiais! Iškirskime visus miškus „nafik“. Ant Kuršių nerijos siūlau užpilti salietros, išasfaltuoti ir prisodinti genetiškai modifikuotų medžių – kad paukščiai niekada į ją nebeatskristų!“, – ciniškai kvietė R.Šapauskas.

Valdžiai nesileidžiant į dialogą ir nesiimant būtinų veiksmų, G.Varnas siūlo Lietuvą skųsti Europos Komisijai.

„Lietuva yra pasirašiusi direktyvas dėl paukščių ir jų buveinių saugojimo, bet jų akivaizdžiai nesilaiko. Todėl aš siūlau kolegoms skųsti Lietuvą Europos Komisijai. Derybos vietiniu lygmeniu beveik nevyksta. Kitos išeities aš nematau“, – kategoriškai kalbėjo režisierius, džiaugdamasis bent tuo, kad judėjimas sulaukia aktyvaus visuomenės palaikymo.

Judėjimo iniciatorių ir rėmėjų pasirašyta peticija buvo įteikta premjero patarėjui Ridui Jasiulioniui, kuris tikino, kad ši Vyriausybė yra draugiška gamtai ir atsižvelgs į miškų saugotojų siūlymus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min