TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sapiegos ligoninė – ant bankroto slenksčio

Sapiegos ligoninės direktorius Gediminas Rimdeika savo daiktų neatgavo
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus savivaldybės vadovai teigia, kad Sapiegos ligoninė gali bankrutuoti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus mero Viliaus Navicko teigimu, Sapiegos ligoninė atsidūrė ties bankroto riba, jos skolos perimant ligoninę iš Vilniaus apskrities viršininko administracijos siekė 1,8 mln. Lt. Tai esą didžiausia santykinė Vilniaus gydymo įstaigos skola, kai įsiskolinimai puse milijono viršija pasirašytų sutarčių sumas.

Anot mero, būtina skubiai ieškoti išeičių, kaip gelbėti šią medicinos įstaigą ir kaip galimą išeitį siūloma jungti kelias ligonines į vieną. „Svarbiausia yra išlaikyti paslaugų kokybę, kad ligoniai ten jaustųsi saugiau ir patogiai“, – sakė V.Navickas, pabrėždamas, kad tikrai neketinama ligoninės uždarinėti.

Šiuo metu savivaldybės kontrolieriaus tarnyba atlieka šios įstaigos finansinį auditą, tačiau išvadų dar nėra pateikusi. Kontrolierius Šarūnas Skučas sakė, kad išvados bus pateiktos po kelių savaičių, tačiau kol kas, jo teigimu, ypatingų pažeidimų neaptikta.

Meras kitos nuomonės. „Situacija ligoninėje labai bloga, tokią mes ją gavome (iš apskrities administracijos – aut.past.). Ir blogiausia, kad vietoj to, jog vadovybė rūpintųsi paslaugomis, ligoniais, ji rūpinosi statybomis – siekė gauti europinių lėšų rekonstruoti, šiltinti pastatus“, – piktinosi V.Navickas.

Anot mero, atlikta analizė rodo, kad sujungti kelias ligonines į vieną būtų gera išeitis, tačiau tai dar svarstys savivaldybės komitetai, taryba.

Buvęs Sapiegos ligoninės direktorius Gediminas Rimdeika teigė, kad Vilniaus meras siekia ligoninę uždaryti, o jos teritoriją panaudoti kitoms reikmėms. G.Rimdeika iš direktoriaus pareigų buvo atleistas paskutinę apskričių administracijų gyvavimo dieną. Trečiadienį Vilniaus taryba patvirtino į šias pareigas buvusią laikinąją vadovę Palmą Aidukonienę.

Ligoninėje teikiamos slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min