Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sapiegos ligoninę ėmė šturmu

Anot G.Rimdeikos, didžiausia Sapiegos ligoninės problema yra ta, kad ji stovi per daug geroje vietoje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Anot G.Rimdeikos, didžiausia Sapiegos ligoninės problema yra ta, kad ji stovi per daug geroje vietoje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paskutinės birželio dienos pavakarę įvykdyta Lietuvoje neregėta operacija. Vilniaus savivaldybės žinion liepos 1-ąją turėjusi pereiti Sapiegos ligoninė dar išvakarėse buvo paimta jėga, rašo „Lietuvos žinios“.

Iš pareigų atleistas ligoninės direktorius Gediminas Rimdeika sąmokslu įtarė sostinės merą Vilių Navicką ir jau neegzistuojančios Vilniaus apskrities administracijos vadovą Gintarą Sodeiką. Ilgametis Sapiegos ligoninės direktorius įžvelgė užmačias sunaikinti brangioje vietoje įsikūrusią gydymo įstaigą, o žemės sklypą vėliau privatizuoti. Sostinės vadovai tokius planus neigė.

Į Sapiegos ligoninės administraciją ketvirtadienį atvykusiems „Lietuvos žinių“ žurnalistams kelią užtvėrė stambus apsaugininkas. Greta stoviniuojanti moteris (kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo naujoji įstaigos vadovė) atsisakė komentuoti susiklosčiusią padėtį ir netrukus paspruko. Paklausti, kas čia vyksta, medikai tik gūžčiojo pečiais. „Šįryt nebuvome įleisti į darbą, durys buvo atrakintos tik atvykus antstoliams“, – pasakojo direktoriaus pavaduotoja slaugai Gita Liuimienė.

Dienraščio žiniomis, dar liepos 1-osios išvakarėse būsimoji ligoninės vadovė Palmira Aidukonienė, iki tol dirbusi reanimatologe, pasibaigus darbo laikui pasirodė prie sargo būdelės. Nors direktoriaus pareigas P.Aidukonienė turėjo eiti tik nuo kitos dienos ryto, raktus iš sargo ji paėmė iš vakaro. Apie 19 val. į ligoninės teritoriją įvažiavo net keturi automobiliai, kuriuose sėdėjo vyrai tamsiais kostiumais ir apsaugininkai.

Vėliau į įvykio vietą atskubėjo du direktoriaus pavaduotojai ir vyriausioji buhalterė, bet į vidų jie patekti negalėjo, nes durys buvo užrakintos, o viduje šmėžavo apsaugininkas. „Iškvietėme policiją ir ji padėjo mums patekti į patalpas. Viduje radome P.Aidukonienę ir du vyrus, jie neprisistatė. Su teisininkais apžiūrėjome patalpas ir įsitikinome, kad niekas neliesta. Raktai tuo metu jau buvo grąžinti sargui. Policijos teigimu, toks įsiveržimas į ligoninę buvo neteisėtas“, – pasakojo G.Liuimienė.

Tačiau net ir išvažiavus darbuotojams po parką tebevaikščiojo „apsauginiai“, jie visą naktį išbuvo ligoninės teritorijoje. „Tie patys vyrai ir direktorė rytą mums atrakino duris ir įleido į kabinetus“, – sakė G.Liuimienė. „Keisti dalykai dedasi. Kam reikėjo taip traumuoti žmones? Kodėl mums iš anksto nepristatė naujosios direktorės, viskas daryta tiesiog šturmu“, – svarstė ji.

Nušalintas ligoninės direktorius G.Rimdeika laikosi nuomonės, kad kažką vilioja „saldi“ žemelė, ir  paaiškinimo dėl šių įvykių nurodė ieškoti pas Vilniaus merą V.Navicką bei jo „suokalbininką“, buvusį Vilniaus apskrities administracijos vadovą G.Sodeiką.

Sostinės mero „Lietuvos žinios“ pakalbinti nepavyko, o mobiliuoju telefonu atsiliepęs G.Sodeika siūlė nesieti G.Rimdeikos vadovavimo ir ligoninės ateities klausimų. „Sapiegos ligoninė turi egzistuoti, teikti paslaugas. Į jos turtus niekas nesikėsina. Toks planas neįmanomas, nes ligoninė įtraukta į kultūros paveldą, toje teritorijoje nepadarysi, ko panorėjęs“, – teigė buvęs apskrities vadovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min