TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sapiegos ligoninėje dėl rastų pažeidimų laikinai stabdomos reanimacijos paslaugos

Sapiegos ligoninė Antakalnyje
J. Kalinsko nuotr. / Dienraštis „15 minučių“ / Sapiegos ligoninė Antakalnyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki šių metų lapkričio 15 dienos stabdomas Sapiegos ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos I–II (suaugusiųjų) profilio asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas.

Tokį sprendimą priėmė Valstybinė medicinos audito inspekcija ligoninėje atlikusi paslaugų teikimo kokybės auditą. Ligoninės vadovas yra įpareigotas ištaisyti visus audito metu rastus LR teisės aktų neatitikimus, teigiama pranešime spaudai.

Nepašalinus rastų pažeidimų iki numatytos datos, bus kreipiamasi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūrai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl įstaigos licencijos galiojimo panaikinimo ir į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl įstaigos valdymo organų nušalinimo bei laikino administratoriaus skyrimo.

Sapiegos ligoninėje atlikto paslaugų teikimo kokybės audito metu nustatyta, kad ligoninėje buvo netinkamai teiktos sveikatos priežiūros paslaugos. Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje, teikiant skubią pagalbą, ne visą parą buvo užtikrinamas endoskopinių, echoskopinių ir radiologinių tyrimų atlikimas, nerasta dirbtinės plaučių ventiliacijos įrangos. Tuo tarpu pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus paslaugų teikimo tvarką reikalaujama, kad ši įranga būti privalo.

Be to, nustatyta, kad Sapiegos ligoninėje teikiamos nesaugios reanimacijos ir intensyvios terapijos paslaugos, nesukomplektuoti gydytojų etatai ir paromis ligoniai prižiūrimi tik slaugytojų. Auditorių išvadoje pateikiama, kad Reanimacijos skyriuje dalį laiko paslaugas teikė gydytojai asistentai arba anestezijos ir intensyvios terapijos slaugytojai. Tuo įstaiga pažeidė reanimacijos ir intensyvios terapijos paslaugų teikimo suaugusiems sąlygų ir tvarkos aprašo reikalavimą, kad reanimacijos I–II paslaugas suaugusiems pacientams teikia gydytojas anesteziologas-reanimatologas, intensyvios terapijos gydytojas arba ne mažiau kaip 72 val. intensyvios terapijos žinias tobulinęs vidaus ligų gydytojas ar gydytojas kardiologas.

Vilniaus miesto savivaldybė, vykdydama Vyriausybės nutarimą dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo, nuo liepos 1 d. perėmė Sapiegos ligoninės dalininko teises, pareigas ir turtą. Dėl netinkamo vadovavimo buvęs ligoninės vadovas Gediminas Rimdeika paliko sudėtingą finansinę situaciją. Šiuo metu baigiamas atlikti ir finansinis Sapiegos ligoninės auditas. Preliminariais duomenimis, ligoninės skola siekia apie 2 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min