Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 22d. 06:26

Šarmingų kūrinių paroda

E.Frejaus darbai saviti, todėl mėgstami ir kritikų, ir gerbėjų.
Kamane.lt nuotr. / E.Frejaus darbai saviti, todėl mėgstami ir kritikų, ir gerbėjų.

Ketvirtadienį Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įsikūrusioje menų galerijoje „101“ atidaroma metalo skulptoriaus, medinės kalvystės meistro Edmundo Frejaus skulptūros ir piešinių paroda „Ad volandum natus“ („Gimę skraidyti“).

Iš Tauragės kilęs, o Telšiuose mokslus baigęs kūrėjas dabar gyvena ir dirba Kaune. Jo dirbtuvėse gimsta netikėčiausios dekoratyviosios skulptūros, medaliai. Už šiuos kūrinius E.Frejus yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Tačiau ne mažiau jėgų menininkas atiduoda ir piešiniams. Vis dėlto parodyti juos jis visuomenei ryžosi tik visai neseniai.

„Ilgus dešimtmečius, kai paveikslai bėgo nuo molbertų ir nuo šviežio tinko skliautų, kai dūlėjo skulptūros kanonai, E.Frejus žvalgėsi po pasaulį, skaitė geras knygas, žiūrėjo gerą kiną ir bandė gražiai padaryti daiktus: graviravo ir lipdė medalius, fotografavo, aštriai drožė pieštukus ir juos mikliai naudojo, bet svarbiausia – liko ištikimiausiai prisirišęs prie geležies. Geležies gabalas jam visad buvo tikrovės fragmentas, žmogaus prigimties atspindys“, – apie žemaičio kūrybą sako prof. Egidijus Aleksandravičius.

Paroda VDU menų galerijoje „101“ veiks iki vasario 6 dienos.

Temos: 1 Paroda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min