Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 7d. 21:13

Sartų lenktynėse buvo mušami rekordai (nuotraukos)

Lenktynių nugalėtojas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Lenktynių nugalėtojas

Keliasdešimt tūkstančių žiūrovų, šeštadienį susirinkusių į tradicines Sartų hipodrome vykstančias žirgų lenktynes, tapo ketverius metus išsilaikiusio trasos rekordo kritimo liudininkais. Ketverius metus galiojusį oficialų rekordą sumušė net trys žirgai.

Specialistai teigia, kad šiemet žirgai lenktynėse buvo ypač eiklūs. 2005 m. Kazys Trota su žirgu Ursus Broline trasą, kurios ilgis 1609 metrai įveikė per 2 min. 4.699 sek. Šis rezultatas pastaruoju metu ir buvo laikomas oficialiu trasos rekordu.

Šiemet lenktynių nugalėtojų tapęs Stasys Kėrys iš Varėnos su žirgu Sakalu trasą įveikė per 2 min. 3,347 sek. Nuo šiol tai yra naujasis Sartų lenktynių rekordas.

Oro sąlygos jau kelerius metus iš eilės neleidžia lenktynių rengti ant Sartų ežero, todėl tradicinė šventė rengiama netoliese esančiame hipodrome. Pastaruoju metu į hipodromą buvo investuota nemažai lėšų. Čia buvo nutiesti nauji privažiavimai, išplėsta tribūna, pastatyta teisėjų tribūna, visas hipodromo takas apjuostas specialia tvora. Lenktynių organizatoriai teigia, kad šiuo metu hipodromas atitinka visus keliamus reikalavimus.

Žirgų lenktynės Lietuvoje buvo rengiamos nuo senų laikų. Mėgėjai palenkti reguliariai rinkdavosi Obeliuose, Zarasuose, Dusetose. Tačiau caro valdžia tai laikė lietuvybės puoselėjimu, todėl 1795 m. lenktynės buvo uždraustos.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Nepaisant draudimų, žmonės ir toliau lenktyniaudavo žirgais. Dusetuose vykstančios lenktynės nuo 1905 m. tapo tradicinėmis. 1955 m. lenktynės paskelbtos respublikinėmis ir kasmet sutraukia vis daugiau žiūrovų.

Šiemet lenktynėse dalyvavo apie 70 žirgų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min